Підтверджені випадки COVID-19 на 05.07.2020:

48 500

В Україні
(1249 померли, 21376 одужали)

680

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 238 одужали)

1242

На непідконтрольній Донеччині
(76 померли, 547 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

8 з 10 українських пенсіонерів отримують пенсію нижче 4 тис грн, — мінсоцполітики


image
Фото з відкритих джерел

Пенсія майже 83% українських пенсіонерів не перевищує 4 тисяч гривень.  В профільному міністерстві вказують, що така ситуація виникла в тому числі через ухиляння українців від податків. 

З такою заявою виступила перша заступниця міністра соціальної політики Наталія Ненюченко, повідомляє прес-служба мінсоцполітики.

За словами посадовиці, на розмір українських пенсій впливають кілька чинників.

”За наявності обмеженого фінансового ресурсу солідарної пенсійної системи, тіньової зайнятості, тіньової виплати заробітної плати та враховуючи те, що лише 5% працюючих беруть участь у системі недержавного пенсійного забезпечення (при цьому більшість сплачують внески не регулярно і в недостатньому розмірі), рівень пенсійного забезпечення майбутніх пенсіонерів буде знижуватися”, — говорить Наталія Ненюченко.

Наразі менш ніж 4 тисячі гривень отримують 82,7% українських пенсіонерів. Прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2020 року становить 2102 грн. Мінімальна заробітна плата більш ніж вдвічі більша. 

Заступниця міністра соціальної політики зазначила, що на якості життя пенсіонерів також позначається недостатній рівень державного регулювання інклюзивного середовища та доступних послуг.

Наразі в міністерстві підготували проєкт Концепції програми діяльності уряду. Вона має підштовхнути українців сплачувати єдиний соціальний внесок та виводити з “тіні” доходи. Це дозволить підвищити рівень пенсійного забезпечення. Крім того, ініціатива сприятиме розвитку та належному державному регулюванню надання соціальних послуг людям похилого віку.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: