У Бахмутському центрі зайнятості на обліку знаходиться 800 безробітних. У середньому в місяць тут є до 200 вакансій. Кого шукають частіше за все та скільки отримують на руки ті, хто ще чекають на роботу дізнавались наші журналісти.
За даними Держстату, у січні-березні 2019 року у Донецькій області нараховувалось 2300 вакансій.
Наразі в Бахмуті шукають, наприклад, викладача банківської справи, інженера-проектувальника, продавця продовольчих товарів, фахівця пенсійного фонду. Зарплата на цих посадах коливаються від 4 до 5,5 тисяч гривень.
Якщо всі запропоновані вакансії не по профілю шукача роботи, або людина хоче перевчитись – в центрі готові з цим допомагати. Навчання безкоштовне.
“Це за вибором людини. Яку вона обере собі професію, в якому навчальному закладі формується перша група, туди підключається інша група”, — розповідає директорка Бахмутського центру зайнятості Ірина Лещенко.
В першу чергу на вакансію можуть претендувати учасники бойових дій, ВПО, люди з інвалідністю та мами, які мають дітей віком до 6-ти років. Зазначимо, за даними співробітників в Бахмуті переселенці до центру зайнятості звертаються не часто.
Лещенко зазначає, що спочатку намагаються мотивувати безробітного знайти роботу.
Для пільговиків особливих умов не створюють.
“Він (пільговик, -ред) точно така ж звільнена з роботи людина, яка тепер шукає її. У нього є можливість і пільга отримати вакансію першочергово. Я можу не дати цю вакансію звичайній людині, а дати її пільговику”, — додає Лещенко.
Простіше шукати варіанти для людей без досвіду роботи.
“Людина, яка ніколи не працювала, випускник, у нього достатньо велика мобільність на ринку праці. Він може шукати будь-яку роботи тут, за межами міста. Він не прив’язаний побутом, він може переїхати. Тому відразу не стоїть питання про виплату”,— розповіла Вільному радіо директор Бахмутського центру зайнятості Ірина Лещенко.
З центром зайнятості співпрацюють багато роботодавців.
“Це і переробна промисловість, і видобуваюча, і ФОП. І вони з нами зв’язуються, і ми з ними зв’язуємось. Вони до нас приходять і можна в електронному вигляді нам вакансії відправити, у них є електронний кабінет”, — додає Ірина.
Якщо ж знайти роботу шукачу не вдається, то оформлюють виплати. Мінімальна виплата по безробіттю — 610 гривень. Її платять тим, хто має стажу менше, ніж півроку, переселенці, випускники навчальних закладів (без досвіду роботи) і демобілізовані зі служби в армії.
Якщо безробітний має стаж більше, ніж півроку, то виплату вони отримуватимуть в залежності від розміру їхньої середньої зарплати, але не менше, ніж 1630 грн.
В перші 90 днів безробітний отримує 100% призначеної йому грошової допомоги, наступні 90 календарних днів. — 80%, в період, що залишився, виплати становлять 70%.
Виплати начисляють вже на 8-й день після реєстрації в центрі, однак якщо безробітний звільнився за власним бажанням без поважних причин або за порушення трудової дисципліни, то нараховують гроші через 91 день.
Повний перелік документів для реєстрації як безробітного можна подивитися тут.
Нагадаємо, служба зайнятості Донецької області зібрала всі свої вакансії на інтерактивній мапі, замість оформлення переліку. До кожної пропозиції роботи додані умови та вимоги до кандидатів.
Таким сервісом тепер може скористатись будь-хто. Неважливо де знаходиться шукач роботи — в прифронтовому Бахмуті, в Києві або в Парижі.
Читайте також: