Підтверджені випадки COVID-19 на 02.06.2020:

24 340

В Україні
(727 померли, 10078 одужали)

163

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 98 одужали)

553

На непідконтрольній Донеччині
(20 померли, 144 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

800 охочих на 200 вакансій. Як у одному з міст Донеччини працевлаштовуються безробітні


image
Фото: Вільне радіо

У Бахмутському центрі зайнятості на обліку знаходиться 800 безробітних. У середньому в місяць тут є до 200 вакансій. Кого шукають частіше за все та скільки отримують на руки ті, хто ще чекають на роботу дізнавались наші журналісти.

 

За даними Держстату, у січні-березні 2019 року у Донецькій області нараховувалось 2300 вакансій.

Кількість вакансій за регіонами у 2019 році

Як у одному з міст Донеччини працевлаштовуються безробітні

(за даними державної служби зайнятості)

Наразі в Бахмуті шукають, наприклад, викладача банківської справи, інженера-проектувальника, продавця продовольчих товарів, фахівця пенсійного фонду. Зарплата на цих посадах коливаються від 4 до 5,5 тисяч гривень.

Якщо всі запропоновані вакансії не по профілю шукача роботи, або людина хоче перевчитись – в центрі готові з цим допомагати. Навчання безкоштовне.

“Це за вибором людини. Яку вона обере собі професію, в якому навчальному закладі формується перша група, туди підключається інша група”, — розповідає директорка Бахмутського центру зайнятості Ірина Лещенко.

В першу чергу на вакансію можуть претендувати учасники бойових дій, ВПО, люди з інвалідністю та мами, які мають дітей віком до 6-ти років. Зазначимо, за даними співробітників в Бахмуті переселенці до центру зайнятості звертаються не часто.

Лещенко зазначає, що спочатку намагаються мотивувати безробітного знайти роботу.

Як у одному з міст Донеччини працевлаштовуються безробітні

Для пільговиків особливих умов не створюють.

“Він (пільговик, -ред) точно така ж звільнена з роботи людина, яка тепер шукає її. У нього є можливість і пільга отримати вакансію першочергово. Я можу не дати цю вакансію звичайній людині, а дати її  пільговику”, — додає Лещенко.

Простіше шукати варіанти для людей без досвіду роботи.

“Людина, яка ніколи не працювала, випускник, у нього достатньо велика мобільність на ринку праці. Він може шукати будь-яку роботи тут, за межами міста. Він не прив’язаний побутом, він може переїхати. Тому відразу не стоїть питання про виплату”,— розповіла Вільному радіо директор Бахмутського центру зайнятості Ірина Лещенко.

З центром зайнятості співпрацюють багато роботодавців.

“Це і переробна промисловість, і видобуваюча, і ФОП. І вони з нами зв’язуються, і ми з ними зв’язуємось. Вони до нас приходять і можна в електронному вигляді нам вакансії відправити, у них є електронний кабінет”, — додає Ірина.

Якщо ж знайти роботу шукачу не вдається, то оформлюють виплати. Мінімальна виплата по безробіттю — 610 гривень. Її платять тим, хто має стажу менше, ніж півроку, переселенці, випускники навчальних закладів (без досвіду роботи) і демобілізовані зі служби в армії.

Як у одному з міст Донеччини працевлаштовуються безробітні

Якщо безробітний має стаж більше, ніж півроку, то виплату вони отримуватимуть в залежності від розміру їхньої середньої зарплати, але не менше, ніж 1630 грн.

В перші 90 днів безробітний отримує 100% призначеної йому грошової допомоги, наступні 90 календарних днів. — 80%, в період, що залишився, виплати становлять 70%.

Виплати начисляють вже на 8-й день після реєстрації в центрі, однак якщо безробітний звільнився  за власним бажанням без поважних причин або за порушення трудової дисципліни, то нараховують гроші через 91 день.

Повний перелік документів для реєстрації як безробітного можна подивитися тут.

Нагадаємо, служба зайнятості Донецької області зібрала всі свої вакансії на інтерактивній мапі, замість оформлення переліку. До кожної пропозиції роботи додані умови та вимоги до кандидатів.

Таким сервісом тепер може скористатись будь-хто. Неважливо де знаходиться шукач роботи — в прифронтовому Бахмуті, в Києві або в Парижі.

Як у одному з міст Донеччини працевлаштовуються безробітні

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: