Якщо медик підчепив коронавірусну хворобу на роботі, то це вважається нещасним випадком на виробництві. Тобто працівники лікарень мають право на компенсацію. Але отримують її не всі. Так, в Донецькій області спеціальні комісії вирішили виплатити гроші 9 хворим зі 101, щодо яких вже є висновки.
277 медичних працівників ще очікують рішення комісій і не знають, чи отримають компенсацію.
Про це на брифінгу розповіла начальниця управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Донецькій області Людмила Давиденко. За її словами, 3 медичних працівників померли. 360 перенесли коронавірус в легкій формі. Це дані станом на 16 жовтня.
“Розслідування завершено по 101 випадку. Це приблизно 24%. У 9 випадках складено акти, що вони пов’язані з виробництвом. 92 випадки визнані не пов’язаними з виробництвом. По інших триває розслідування. Основною причиною затримки розслідування є відсутність матеріалів епідеміологічного розслідування щодо обставин та причин захворювання (232 випадки)”, — пояснила Давиденко.
За її словами, за законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, родини медиків, які померли через коронавірус, яким заразилися на роботі (і це підтверджено розслідуванням), отримають від Фонду соціального страхування компенсацію 219 700 гривень та додатково по 43 940 гривень на кожного члена родини, який перебував на утриманні у померлого.
Згідно ж статті 39 закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, додала Давиденко, з державного бюджету також передбачені компенсації. Якщо медичний працівник, який перехворів на ковід, протягом року отримує першу групу інвалідності — компенсація складає 840 800 гривень, другу групу — 735 700 гривень, третю — 630 600 гривень. Родина померлого отримує 1 576 000 гривень. Ці суми можуть змінюватись, тому що розраховуються від прожиткового мінімуму.
Читайте також: