Активісти вигадали прикмету, щоб люди не палили суху траву та не вбивали тварин (ВІДЕО)


image
Фото: Волинь Online

Зоозахисна ініціатива UAnimals вигадала та розповсюджує вигадану прикмету, щоб захистити природу. Це повір’я має змусити людей замислитись та перестати палити траву, через що гинуть тварини. Чи подіяв такий метод – дивіться у відео.

 

“Спалюючи  суху траву, ти накликаєш хвороби на себе та своїх дітей”.  Така прикмета від вигаданої гадалки Агати з’явилась в селах України. Про це повідомляє зоозахисна ініціатива UAnimal.

За даними волонтерів, до роз’яснень рятувальників, або соціальної реклами щодо небезпеки палити суху траву прислуховуються мало людей. Штрафи та кримінальна відповідальність людей також не зупиняє.

Однак за статистикою, яку представили UAnimal, 57% людей довіряють прикметам і забобонам. Через це зоозахисники й вирішили вигадати нову прикмету. Вони зробили рекламу вигаданої гадалки, яка пропагандує прикмету “Не паліть траву, бо біду покличеш”, та розвісили листівки з нею у 63 селах України.

Як активісти створили вигадку для боротьби із палінням сухої трави

https://www.facebook.com/UAnimals.official/videos/463615761110414/?__xts__%5B0%5D=68.ARAR-eiPQNP06kdFWtSDe9PAsW_orP1ZMZ2LO760SfIJ31n8I9gzmpiM-HbOTILFXv6t_GazvRcpPr-4mLtvIgTBFU-_vzQUNYJIJCySovB-Halml4TUop_THtnwOtiyjhIyE7tsbzebDLZ5MJdYBxU3IHNUNNVVgRh_y6fDoe5l19LSALmbjguPpi4Hv-XoSZ5IINCiTHLelV6grGkPxOnCYI2CNq-3ILJnZR38s1c0KpwNsIqD0jyLmdR9vOOlmWZy-U1dmCPoFb-zkyY5pXGauD-kbNff81URwKcaCDZyoDAz8H2ZOl83bGhv4blOzB9a8Pi8-lShWrVk09fVfZj4slXQmO8karqSnQ&__tn__=-R

Через якийсь час, активісти приїхали в ті ж села, щоб запитати про цю прикмету, та люди казали, що нібито її пам’ятають, а деяким взагалі про це повір’я розповідала ще бабуся. Тож експеримент вдався.

Вільному радіо в прес-службі ДСНС Донецької області розповіли, що підтримують таку ініціативу, якщо це допомагає знизити кількість підпалу сухої трави.

“У рятувальників також є свої прикмети, тому чому би і ні? Однак, ми за більш гуманний метод роз’яснювань”, — розповіла Вільному радіо речниця ДСНС Донецької області Олександра Кочергіна.

Зазначимо, за підпал сухої трави передбачається покарання за адміністративним або навіть за кримінальним кодексом.

Так, на Донеччині засудили чоловіка, який підпалив частину заповідника.

За даними ДСНС України, влітку по всій країні тримається високий рівень пожежної небезпеки. Полум’я може спалахнути через один непогашений сірник. В траві можуть бути маленькі тварини: починаючі від маленьких комах, до їжаків та зайченят.

https://www.facebook.com/UAnimals.official/photos/a.947343501987536/2037584752963400/?type=3&permPage=1

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: