Міжнародну кампанію з привернення уваги до екоциду на території України розгорнули представники платформи “Свідок” разом з благодійним фондом “AI for Good” та ініціативою “Sunflower Collective”. Нині, за даними міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, зібрали вже 2,5 тисячі свідчень про завдану шкоду довкіллю через війну. Усім, хто став свідком такого типу воєнного злочину росіян, пропонують розповісти про це. Дані передадуть правоохоронцям для притягнення винних до відповідальності. Також їх презентуватимуть за кордоном.
Про це Вільному радіо розповіла директорка з контенту та комунікацій
онлайн-платформи Svidok.org Олена Кук.
Зібрані дані про воєнні злочини щодо екології, якими поділяться українці, передадуть до Офісу Генпрокурора, аби у подальшому передати у Міжнародний кримінальний суд. Згідно з Римським статутом, окремо саме екоцид у МКС не розслідуватимуть, втім свідчення можуть додати до інших кримінальних справ щодо воєнних злочинів росіян.
“Ця міжнародна кампанія покликана, аби привернути увагу світу до екоциду. Тому що росіяни нищать не лише українське довкілля, а і цілу планету. І ми всі цим дихаємо. Ми хочемо, щоб міжнародна спільнота, міжнародні суди також розслідували ці злочини і притягали винних до відповідальності. Це будуть і фізичні виставки на основі свідчень у Сполучених Штатах, які ми не раз вже проводили, і потужна онлайн-кампанія із залученням різних відомих людей по Європі та Америці”, — розповіла Олена Кук.
На платформі “Свідок” збирають дані про злочини проти довкілля, свідками яких стали українці. А це зокрема:
Як залишити свідчення:
1) Пройти коротку реєстрацію на Svidok.org, або перейти на телеграм-бот
2) Записати спогад, додати фото і відео
3) Опублікувати свідчення.
Нагадаємо, у Бахмуті пересох Північний ставок. Це сталося під час боїв за місто.