Ми в Соціальних мережах

Для людей, які страждають від алергії на цвітіння амброзії, літні місяці перетворюються на справжнє пекло. Як пересвідчитися, що ви чхаєте саме від пилку цієї рослини та як від цього врятуватися — розповідає лікарка-алерголог.

 

Про сезон цвітіння амброзії наші журналісти поспілкувалися з лікаркою-педіатром, алергологом медичного центру Лелека-UP Наталією Мазепою.

Фахівчиня розповідає: амброзія — відносно нова рослина для української флори.   

Почнемо з того, що ця рослина з’явилась в Україні не так давно. Близько століття тому її завезли через одеський порт разом з зерном, яке транспортували з Америки. Саме з цим пов’язаний той факт, що амброзія найбільше поширена в південних та східних областях України”, — каже лікарка. 

Найбільше шкоди для алергіків амброзія завдає у період свого цвітіння. Попри те, що алергічні реакції на неї вже проявляються у багатьох людей — кількість “жертв” амброзії зростатиме й надалі. 

Про алергію на амброзію чули, мабуть, всі. Адже для багатьох період цвітіння цієї рослини (з кінця липня по жовтень) — це час постійного дискомфорту та безперервного прийому ліків. За прогнозами аеробіологів, кількість людей з алергією на амброзію буде невпинно зростати, оскільки через кліматичні зміни амброзія стрімко поширюється на великі території, а також змінюється алергенність пилку”, — зазначає Наталія Мазепа. 

Чому виникає алергія на амброзію та як її позбутися
Фото: depositphotos

Алергія на амброзію: найбільш поширені симптоми

У людей, які страждають від цвітіння амброзії, проявляються такі симптоми:  

  • сльозотеча; 
  • нежить; 
  • свербіж очей та носа; 
  • кашель; 
  • задишка;
  • загострення атопічного дерматиту (хронічне запальне захворювання шкіри, для якого характерні постійна пересушеність шкіри обличчя та/або тіла, її свербіння та подразнення).  

Крім того, можуть виникати й інші реакції.   

У людей з чутливістю до амброзії дуже часто спостерігаються перехресні реакції. Зокрема, можуть виникати алергічні реакції при вживанні соняшникової олії чи насіння, дині, кавунів, огірків, меду”, — каже алерголог. 

Якщо ви відчуваєте один або кілька з цих симптомів, займатися самолікуванням не слід, каже спеціалістка. Найкраще — звернутися до лікаря, який встановить причину цих реакцій. 

На сьогоднішній день існують різні варіанти діагностики, які вам запропонує алерголог: шкірні прик-тести, визначення специфічних імуноглобулінів E в крові, молекулярна діагностика (найбільш точний метод діагностики)”, — розповідає Наталія Мазепа. 

Вже за результатами обстеження лікар визначить методи лікування алергічних реакцій. 

Найбільш ефективним методом лікування алергії на сьогоднішній день є АСІТ-терапія. Її принцип полягає в тому, що ми вводимо мікродози алергенів в організм людини з поступовим збільшенням дози, що дозволяє імунній системі “звикнути” до білків, які викликають алергічну реакцію. Таким чином при контакті зі справжнім алергеном організм перестає на нього реагувати”, — пояснює лікарка-алерголог.

Чому виникає алергія на амброзію та як її позбутися
Фото: depositphotos

Як запобігти проявам алергії 

За словами Наталії Мазепи, є декілька способів, які можуть поліпшити стан людини під час цвітіння амброзії.

Потрібно обмежити час перебування на свіжому повітрі в час цвітіння амброзії. Захисні засоби — головний убір, маска, окуляри під час прогулянок. Також призначають антигістамінні препарати, назальні спреї, промивання носа сольовим розчином, інгаляційні кортикостероїди”, — зазначає лікарка.

Але всі ці засоби лише зменшують прояви алергії, а не лікують її, наголошує фахівчиня. Тож якщо ви маєте прояви алергії, краще зверніться до алерголога, який допоможе розібратися з проблемою й подолати алергію.

Нагадаємо, на Донеччині через відсутність газу та важкі бої з окупантами очікується важка зима. Однак не всі мешканці області готові евакуюватися хоча б на холодний період. Журналісти Вільного радіо поговорили з фахівцями про те, які процеси відбуваються в організмі людини, яка постійно перебуває у холодній оселі та до яких хвороб це може призвести. Детальніше читайте в нашому матеріалі за посиланням

Читайте також:

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.