Андрій Клюєв буде в бюлетені 46 округу, – рішення ЦВК

Анна Сердюк
2019-07-02 13:43

image
Фото: Вільне радіо

2 липня відбулося засідання Центральної виборчої комісії з питання реєстрації кандидата в народні депутати Андрій Клюєва в одномандатному виборчому окрузі 46. 

 

Центральна виборча комісія втретє розглянула реєстрацію кандидата Клюєва після рішення Верховного суду.  

“У постанові Верховного суду від 30 червня суд дійшов висновку, що лист Генеральної прокуратури не може слугувати підтвердженням відсутності Клюєва в Україні”, – зазначив доповідач по питанню Клюєва.  

Зазначимо, саме лист від ГПУ підтверджував, що Андрій Клюєв був поза межами України в останні 5 років. А отже не міг бути зареєстрованим. Адже за даними Держприкордонслужби, Клюєв був за кордоном лише 1-11 січня 2014 року. Пізніше відомостей про його пересування через кордон немає. 

“Я б це назвала: це зрада. Я просто вважаю, що я маю це сказати до винесення питання”, – зазначила секретар ЦВК Наталія Бернацька. 

Висловились про те, що голосують “за” проти своєї волі, а на виконання рішення суду кілька членів виборчої комісії.

Рішення про реєстрацію підтримали.

Зазначу, Касаційний адміністративний суд при Верховному суді визнав, що ЦВК незаконно відмовили екс-голові АП Януковича Андрію Клюєву щодо висування у народні депутати. Про це повідомив адвокат Юрій Сухов, юридична організація якого відстоювала права Андрія Клюєва.

 

Цим же рішенням суд дозволив Клюєву балотуватися по одномандатному виборчому округу №46 (Бахмут, Бахмутський р-он, Лиман).

Зазначимо, Андрій Клюєв — колишній член Партії Регіонів, голова Адміністрації Президента Віктора Януковича, віце-прем’єр-міністр та секретар РНБО України в часи правління екс-президента. Андрій Клюєв, разом із своїм братом Сергієм Клюєвим, фігурує у деяких кримінальних справах щодо корупції, махінацій з державними коштами, використання влади чи службового становища, фінансових пірамід та іншого. Андрія Клюєва також розшукував інтерпол. Але в березні 2019 року  його дані видалили з бази розшуку.

В травні 2019 року бахмутська громадська організація “Вмєстє”, яку створив брат Андрія Клюєва Сергій, запустила соцопитування серед містян: кого бахмутяни бачать у Верховній Раді. Серед запропонованих кандидатів був і Андрій Клюєв.

 

Нагадаємо, 21 травня Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України. 24 травня стартувала виборча кампанія в парламент.

Свою кандидатуру в 46 окрузі висунув Андрій Клюєв. Але ЦВК відмовила йому, у зв’язку з тим, що він протягом 5 років не був в України, як того вимагає закон. Його представник на засіданні виборчої комісії заявив, що Клюєв з 2014 року мешкає в Донецьку, однак підтвердження цього на засіданні він не надав.

 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: