У Міноборони хочуть запровадити нові підходи до надання медичної допомоги військовим — як на полі болю, так і на наступних етапах лікування та реабілітації. У парламенті розглядають законопроєкт, що передбачає, з-поміж іншого, низку змін у розподілі повноважень між Міноборони та МОЗом.
Про це в ефірі телемарафону розповіла заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.
Народні депутати вже проголосували за основу законопроєкт №10343, в якому чітко визначається, коли політику щодо медичної допомоги повинно формувати Міноборони, а коли — Міністерство охорони здоров’я. Законодавча ініціатива підтримана 326 голосами.
“Це дасть можливість Міноборони формувати норми на основі стандартів НАТО в частині догоспітальної допомоги, а Міністерству охорони здоров’я — у частині післягоспітальної допомоги і далі”, — пояснює Наталія Калмикова.
За словами заступниці міністра, зараз формування всіх процедур відбувається в МОЗі, і коли потрібно робити щось в частині тактичної медицини, міністерство запрошує медиків з військових формувань, які мають бойовий досвід.
Очікується, що ухвалення законопроєкту сприятиме затвердженню мінімальних вимог та стандартів якості спеціалізованих медвиробів, що застосовуються силами безпеки і силами оборони під час ведення бойових дій.
Заступник Міністра також наголосила, що йдеться і про єдиний стандарт аптечок та їх якісне наповнення.
“Можливість користуватися стандартами НАТО дає можливість врегульовувати і якість. Зараз аптечки дуже ретельно перевіряють, є група, яка їздить по підрозділах і перевіряє, що є у них”, — додає вона.
Законопроєкт №10343 прийняли за основу з рекомендацією розглянути його за скороченою процедурою.
Нагадаємо, що має лежати в тактичній аптечці, як відрізнити якісний турнікет від поганого та які справи з медзабезпеченням української та російської армій — розповів читачам Вільного радіо інструктор з тактичної медицини Іван Ніколенко.