Від роботи в наймах до виставок у Парижі — такий шлях пройшов живописець із Маріуполя Архип Куїнджі. Його візитівкою стала майстерна робота з тінями на картинах, а секретом творчості вважають фарби власного виробництва. Ми перевірили, чи вдасться штучному інтелекту наблизитися до робіт Куїнджі та якою він бачить Донецьку область.
Сьогодні, 27 січня, виповнюється 183 роки з дня народження маріупольського пейзажиста Архипа Куїнджі.
Незвична передача сонячного та місячного світла, активні колірні контрасти у роботах митця руйнували тогочасні художні прийоми та приковували увагу людей. Ще за життя Архип Куїнджі став видатним пейзажистом, картини якого показували й за кордоном.
Секретом творчості художника, зокрема, вважають його власні рецептури фарб. Створювати їх йому допомагав відомий хімік Дмитро Менделєєв.
Детально про життя художника та його творчий успіх читайте у нашому матеріалі: “Геній, мільйонер, філантроп. Яким був видатний живописець з Донеччини Архип Куїнджі”.
Аби згенерувати картини за допомогою штучного інтелекту, ми обрали декілька сервісів. Та кожен із них, на нашу думку, й справді спробував передати “живе світло” Архипа Куїнджі.
У деяких роботах, створених за допомогою штучного інтелекту, помітна також деталізація у пейзажах, яка властива стилю митця Куїнджі.
Якщо поекспериментувати та додати до запиту “війна”, на роботах, створених штучним інтелектом, з’явиться військова техніка, а кольори стануть більш тьмяними. Однак, як і раніше, виділятимуться сонячне світло та тіні.
Нагадаємо, до повномасштабної війни у Маріуполі на честь Архипа Куїнджі були пам’ятник, Центр сучасного мистецтва та художній музей. Також його ім’я має одна з центральних вулиць міста. Під час бойових дій окупанти зруйнували будівлю музею та вкрали картини відомого майстра.