“Артемсіль” залишається в державній власності. ДП виключили з переліку для приватизації


image
Фото: офіційний сайт ДП "Артемсіль"

Кабінет міністрів України прибрав з переліку об’єктів, які мають приватизувати, державне підприємство “Артемсіль”. Разом з ним також залишаються державними “Державна продовольчо-зернова корпорація України” та “Хліб України”.

Про це йдеться  у розпорядженні уряду. 

Нагадаємо, 16 січня 2019 року Кабмін затвердив перелік “об’єктів великої приватизації”. Ці підприємства держава мала продати, починаючи з 2019 року. 3 березня 2020 року до переліку додали “Артемсіль”. 

Тодішній прем’єр Олексій Гончарук назвав ДП “Артемсіль” та ще кілька підприємств в країні “корупційними годівницями”. Найбільшого постачальника солі в країні разом з іншими держпідприємствами планували продати цього року через прозорий аукціон. Згодом приватизацію відклали через пандемію.

6 березня кілька сотень людей вийшли на акцію проти продажу державного підприємства “Артемсіль”.  Місцеві мешканці бояться, що в приватних руках соляні шахти працюватимуть по-іншому і людей будуть скорочувати. А це одне з небагатьох варіантів роботи в Соледарі. 

Зауважимо, в листопаді 2019 року “Артемсіль” оштрафували на понад 13 мільйонів гривень за маніпуляцію з цінами в договорах.

Також ДБР розслідували та передало до суду справу ймовірних “відкатів” на тендерах, які замовляло ДП “Артемсіль”. Правоохоронці заявляли, що заступник начальника одного з відділів Управління Служби безпеки України в Запорізькій області та заступник начальника одного з управлінь Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях вимагали у підприємця-переможця тендеру 800 тисяч гривень. 

Для довідки:
Згідно із Законом України “Про приватизацію державного та комунального майна”, об’єкти великої приватизації — це підприємства державної або комунальної власності (або такі, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій належать державі). Вартість активів перевищує 250 мільйонів гривень.

Читайте також: 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: