Зображення до посту Аварійні відключення світла в Україні: графіки і міста
Ілюстративне фото: pexels.com

Масованими обстрілами окупанти вивели з ладу кілька ТЕЦ на території України. Вже протягом двох днів частина регіонів залишається без електрики, подекуди світло дають за графіком. Аби зменшити навантаження на мережі енергетики просять українців мінімально користуватись електрикою в вечірні години пік та зранку. Місцями світло вимикають примусово. Ми зібрали посилання на ті сайти, де можна знайти час відключень на вашій вулиці. 

За даними Міністерства розвитку громад і територій, за два дні Росія атакувала 13  регіонів та місто Київ. Внаслідок обстрілів окупанти пошкодили понад 20 об’єктів енергетичної інфраструктури.  

Вже  відновлено електропостачання у понад 3,8 тисячі населених пунктів у Полтавській, Сумській, Тернопільській, Київській, Львівській областях. Але знеструмленими залишаються ще понад 100. 

За словами Голови правління АТ “Чернігівобленерго” Михайла Ільницького, електричне обладнання критичної інфраструктури доволі дороговартісне і, як правило, дефіцитне. 

Не можна в один момент виготовити всі трансформатори великої потужності, які за день пошкодили росіяни. Та й вартість одного може перевищувати 200 мільйонів гривень. Щоб повністю відновити електроенергетичне обладнання до довоєнного рівня, потрібен не один рік і не один мільярд доларів”, — сказав Ільницький.

Ми зібрали інформацію про відключення електропостачання у регіонах, щоб ви були готові до часу без світла. 

Графік відключень електроенергії по регіонах: 

  • Київ

У Києві та області ввели графік відключення електропостачання. Перевірити, де і о котрій планово відключатимуть світло, можна тут. У Київських електромережах повідомляють, що тривалість відключення не перевищуватиме 4 години.

  • Житомир

Проблеми з електропостачанням на Житомирщині виникли через пошкодження ракетними обстрілами магістральних електромереж Київського регіону. Графік аварійних відключень електропостачання опублікували у “Житомиробленерго”.

  • Чернігів

Хоч енергооб’єкти Чернігівщини не постраждали внаслідок обстрілів, частина області залишилась без світла, розповів голова правління АТ “Чернігівобленерго” Михайло Ільницький. Це сталося у зв’язку із пошкодженням ракетними обстрілами магістральних електромереж Київського регіону. “Чернігівобленерго” отримало вказівку обмежити споживання електроенергії в області на 59 МВ (це приблизно 25% від усього споживання), тому в області були аварійні відключення. Запланованого погодинного відключення у регіоні немає.

  • Черкаси

У Черкаській області енергетики теж працюють над відновленням електропостачання. Для проведення робіт заплановані відключення світла за графіком. У ПАТ “Черкасиобленерго” повідомляють, що соціально значимі об’єкти області відключатися від електроживлення не будуть. 

Дізнатись графік відключення конкретних вулиць можна в чат-ботах організації та за телефонами: 

— (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, 

— (050) 434-87-87,

— (067) 690-48-48, 

— 0800-501-328.

  • Полтава

Графік відключень електропостачання опублікував міський голова Полтави Олександр Мамай. Світло відключать на кількох вулицях.

  • Вінниця

Через пошкодження ТЕС, планові відключення електрики будуть і на Вінниччині, повідомляють в АТ “Вінницяобленерго”. Перелік адрес тут.

  • Суми

Як повідомляє голова Сумської ОВА Дмитро Живицький, зараз у Сумському і Шосткинському районах триває аварійне відключення електроенергії. Жителям Сумщини обіцяють віялові відключення електроенергії, втім графіки зможуть оприлюднити лише після закінчення обстрілів і можливості їх скласти з технічної точки зору. 

  • Тернопіль

На Тернопільщині теж запровадили погодинне відключення електропостачання,  пише Суспільне. Графік можна дізнатись за номером 0-800-50-90-40. Це пов’язано з виходом з ладу основної підстанції “Тернопільська”. Вона постраждала через обстріли мереж у Хмельницькій і Івано-Франківській областях. 

  • Хмельницький

Пошкодження лінії 110 кВ призвело до перерви розподілу електричної енергії у частині Хмельницької міської ТГ, повідомляють у “Хмельницькобленерго”. Зараз енергетики відновлюють електропостачання, погодинних відключень не заплановано. Місцями можливе тимчасове зниження рівня напруги в електромережах. 

  • Львів

Через технічні проблеми на одній з підстанцій частина Львова залишилася без електропостачання. Аварійна служба працює над вирішенням проблеми –  повідомив начальник ОВА Максим Козицький. Погодинних відключень не заплановано.

  • Дніпро

Без електропостачання залишається ще понад 4600 домогосподарств у 2 населених пунктах області, повідомляють у “Дніпровських електромережах”. Енергетики працюють над відновленням електропостачання. Але це наслідки аварій. Погодинних відключень в регіоні не заплановано.

  • Запоріжжя

На ранок 12 жовтня без енергопостачання залишаються 20 524 споживачі у 75 населених пунктах на підконтрольній території Запорізької області, повідомляють у “Запоріжжяобленерго”. Погодинно відключати електрику не планують. В районах, де немає обстрілів, тривають ремонтні роботи.

  • Харків

На Харківщині погодинних відключень не заплановано. Там енергетики продовжують ремонтні роботи. Частково відновили електропостачання у селищі Кутузівка Харківського району, повідомляють у “Харківобленерго”. Там встановили трансформаторну підстанцію та частково відремонтували повітряні лінії встановили трансформаторну підстанцію та частково відремонтували повітряні лінії 0,4 кВ та 10 кВ. 

  • Донеччина

На підконтрольній Україні території Донеччини залишаються без світла 83 населених пункти, повідомляють у “Донецьких електромережах”. Енергетики проводять ремонтні роботи, коли отримують дозвіл від ЗСУ. 

Решта регіонів мають стабільне електропостачання. Детальну інформацію про можливі майбутні відключення можна дізнатись на сайті постачальника електроенергії вашого регіону. Перелік сайтів опублікували у Міненергетики.

Нагадаємо, після масованих російських обстрілів українців закликали обмежити використання електроприладів. Зокрема, просять за можливості не користуватись ними з 17 до 22 години. А також вранці з 8 до 11 години. 

Читайте також: 

 


Завантажити ще...