У Києві запрацювала філія Авдіївської центральної міської лікарні. Отримати допомогу на сучасному медичному обладнанні можуть як переселенці, так і мешканці столиці. Ми побували на відкритті філії та дізналися, які спеціалісти вже приймають, та чи безкоштовне лікування. Більше про це та де знайти лікарню — в матеріалі.
Авдіївка щодня потерпає від обстрілів. Тож через небезпеку лікарня звідти майже повністю евакуювалася до столиці, де вони зможуть продовжувати надавати медичну допомогу.
“Перші евакуаційні заходи були ще у березні. З волонтерами, Червоний Хрест нам допомагав, вивозили у безпечне місце, ховали все. І ось нам вдалося все це евакуювати, завдяки чому в нас тепер є ось таке обладнання, яке дуже коштовне і показує гарні результати”, — пояснює Вільному радіо завідувачка клінічно-діагностичної лабораторії Авдіївської міської лікарні Тетяна Теплякова.
У Києві ж заклад орендує за власний кошт приміщення в Оболонському районі, у Мінському масиві. Заклад легко впізнати за великою вивіскою “Авдіївська лікарня”.
На вході тут стоять кілька диванчиків та 2 великі телевізори для очікуючих. А на стінах в рамках висять картини, на яких зображені відомі Авдіївські мурали.
За словами медпрацівниці, усе що є у цій філії — привезли з Авдіївської лікарні. Але й це не все. Журналістам Вільного радіо пояснюють, що приміщення не вистачило, щоб розмістити й деяке інше обладнання, але воно евакуйоване і чекає у безпечному сховищі, поки для нього не знайдуть місця.
Які лікарі є у столичній філії. Наразі в авдіївській філії працюють 7 медичних працівників, які виїхали з Авдіївки, а інші — ті, хто виїхав з Авдіївки ще у 2014 році, та переселенці з інших міст.
“Серед лікарів евакуювалися в нас Тетяна Валентинівна (директорка закладу — ред.) і я. Із середнього медичного персоналу — це двоє моїх лаборантів кваліфікованих та три медичні сестри”, — розповідає завідувачка клінічно-діагностичної лабораторії Тетяна Теплякова.
Зараз же в лікарні можуть надавати вузькопрофільну медичну допомогу за 10 напрямками:
“Планується залучення спеціалістів педіатра, хірурга, ендоскопіста, дерматовенеролога”, — пояснює директорка закладу Тетяна Пурій.
Що є в лабораторії. Серед обладнання, яке привезли до лікарні — все те, що було і в Авдіївці
“Це гематологічний аналізатор, автоматичний прибор. Він може перевіряти гемоглобін, еритроцити, лейкоцити тощо. Поруч сечовий аналізатор, також аналізатор, який визначає білок.
Це автоматичне обладнання, яке виключає людський фактор. Тут уся біохімія робиться. Тут можна перевірити ниркові, печінкові показники, загальний стан здоров’я, перевірити кількість білка, заліза в організмі”, — пояснює завідувачка лабораторії.
Серед лабораторного обладнання, яке вивезли, є також імуноферментний аналізатор для аналізів COVID-19.
“Тут перевіряється імуноглобулін коронавірусної інфекції. При чому дізнатися при гострому процесі чи вже згасаючий. Також тут гормональна панель уся визначається, онкопанель. Це усе імуноферментний аналіз”, — каже Тетяна.
У Авдіївській лікарні у Києві також є денний стаціонар та операційна. В закладі є дві кімнати, де пацієнтам можуть проводити денні процедури. В одній 3, а в іншій 2 сучасних високотехнологічних ліжка.
“Це коштовні ліжка, вони багатофункціональні: вони підключаються до датчиків. Якщо людина погано почувається, то вона може сигналізувати про це кнопкою. В ліжку можна підіймати верхню частину тіла, нижню частину тіла. Підіймається саме ліжко”, — пояснює медпрацівниця.
Хто може отримати медичну допомогу? У закладі пояснюють, що двері відкриті для усіх. Але в пріорітеті ця клініка для людей з Авдіївки та інших переселенців.
“Ми вже створили групу Авдіївську. Містечко в нас маленьке, як велике селище, і дуже багато людей є і в Києві, і в Ірпені, і у Вишневому, і у Вишгороді. І всі вони вже про нас знають”, — каже Тетяна.
Однак, вона додає, що готові приймати й місцевих мешканців.
Медична допомога безкоштовна. Попри те, що Авдіївська лікарня евакуювалася з рідного міста, в них все одно є підписана угода з Національною службою здоров’я України. Тобто якщо пацієнт приходить з направленням від сімейного лікаря, то медичну допомогу йому нададуть безкоштовно. А якщо без направлення, то, як і в інших лікарнях, — за послугу треба заплатити.
Контакти та графік Авдіївської лікарні у Києві. Графік роботи Авдіївської лікарні такий:
Заклад знаходиться за адресою м. Київ, вулиця Юрія Кондратюка, 2-а. Подзвонити до лікарні можна за номерами: (097) 725-05-10, а також (066) 508-37-58.
Доїхати до лікарні можна зі станції метро Мінська сівши біля ТРЦ “Smart Plaza” на автобус №99. Їхати треба до зупинки “Школа №9”. Від зупинки до лікарні йти близько 3 хвилин.
Лікарня в Авдіївці, за словами Тетяни Теплякової, ще частково допомагає людям в місті: там залишається деякий персонал, щоб надавати медичну допомогу. Працює поліклініка, відділення терапії та неврології та ще “допрацьовує” хірургія.
Нагадаємо, у Мирнограді в лікарні з’явилися два апарати УЗД та операційний стіл. В закладі кажуть, що аналогів на Донеччині немає.
Читайте також: