Підтверджені випадки COVID-19 на 11.07.2020:

52 843

В Україні
(1372 померли, 25661 одужав)

758

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 271 одужав)

1360

На непідконтрольній Донеччині
(79 померли, 618 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Австрія надасть мільйон євро на поліпшення ситуації на Донбасі. Це допомога окупованій частині


image
Фото з відкритих джерел

Рада міністрів Австрії прийняла рішення виділити 500 тисяч євро Міжнародному комітету Червоного хреста і ще стільки ж  – на покращення ситуації в регіонах Донбасу, які перебувають у кризовому стані.

 

Про це повідомляють в австрійському агентстві APA.

“Австрія підтримує Україну в кризі, яка триває більше п’яти років. Надавши 1 мільйон євро, ми хочемо полегшити гуманітарний доступ та підтримати операції з розмінування у конфліктних регіонах”,  – сказав міністр закордонних справ Австрії Александр Шалленберг.

Зазначається, що попри зусилля у стриманні конфлікту на сході України, гуманітарна ситуація там досі залишається нестабільною.

“Згідно з інформацією Управління Організації об’єднаних націй з координації гуманітарних питань, в даний час 3,5 мільйони людей залежать від термінової гуманітарної допомоги. Ситуація з безпекою залишається нестабільною, особливо у східній частині країни, не дивлячись на переважне припинення вогню”,  – йдеться на сайті.

Австрійські неурядові організації надають мешканцям тимчасово окупованого Донбасу необхідну медичну, юридичну та психологічну допомогу. Для того, щоб вони продовжували здійснювати свою діяльність, уряд Австрії виділить півмільйона євро.

Крім того, серйозною проблемою на Донбасі залишається загроза підірватися на міні.

За даними Гуманітарного бюро Європейської комісії, Україна на третьому місці з кількості загиблих мирних жителів від мін та невибухлих боєприпасів, після Афганістану і Сирії. 

“Австрія послідовно проводить кампанію зі знешкодження та знищення протипіхотних наземних мін, які викликали величезні страждання серед цивільного населення та перешкоджали розвитку і реконструкції”,   – заявив міністр закордонних справ Австрії.

МКЧХ є однією з небагатьох місцевих організацій, які діють на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Тому австрійський уряд підтримав організацію, надавши їй 500 тисяч євро на проведення заходів з розмінування.

Нагадаємо, Фінський уряд надасть Україні 600 тис євро грошової допомоги. Ці гроші підуть на гуманітарне розмінування Донбасу.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: