Цими вихідними росіяни обирають депутатів Державної думи. В погоні за кріслами претенденти згадали про свій електорат у псевдореспубліках. Їх зазивають грошима, готові підвозити автобусами та навіть змушують голосувати через адміністративний ресурс. Що політичні агітатори роблять поза межами своєї країни — читайте в матеріалі.
Мешканців окупованих частин Донбасу, які мають російські паспорти, на вибори звозять автобусами. Голосувати їздять у сусідню Ростовську область.
“Для того, щоб проголосувати очно на виборчих дільницях в Ростовській області, ви можете записатися на безкоштовні автобуси, які будуть йти з Горлівки”, — казав так званий “мер” окупованої Горлівки Іван Приходько. Щоправда, не уточнив, що виїжджати доведеться о 5-й ранку.
Зазначимо, так само мешканців ОРДЛО рік тому звозили голосувати й за поправки до російської конституції.
Для тих, хто не захотів їхати, запустили голосування онлайн. Для цього облаштували спеціальні пункти на території псевдореспублік
З’їздити на вибори можна й залізницею.
“Для цього навіть запустили залізничний маршрут між станціями Ясинувата та залізничною станцією Успенська, яка знаходиться на кордоні з РФ”, — каже керівниця “Східної правозахисної групи” Віра Ястребова.
Поїзди запустили й зі станцій “Макіївка”, “Харцизьк”, “Зугрес”, “Іловайськ” та “Амвросіївка”.
(Фото: з відкритих джерел)
Є дані про те, що заповнювали транспорт та умовні дільниці в самоназваних республіках штучно: студентам погрожували проблемами з навчанням або неможливістю отримати диплом російського зразка, а підприємцям — складнощами в податковій. Під тиском опинилися й бюджетники.
“Безумовно ми знаємо багато прикладів, і як нам розповідають і лікарі, і вчителя – якщо вони не отримають ці паспорти, а сьогодні таких 600 тис., і якщо вони не зроблять скріни, фото з цих комп’ютерів, де вони зареєструються для голосування – їх просто звільнять“, — каже в ефірі каналу “Україна 24” уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова.
На ідейних людей російські політики теж сподівалися та місяцями їх агітували. Так, на своїх ресурсах кандидати від правлячої партії “Единая Россия” розповідають про 2,5 тисячі політичних презентацій на Донбасі за 3 місяці.
Мешканці Донецька та Макіївки зізнаються: політику почали нав’язувати навіть у школах.
Кульмінацією піар-кампанії зробили приурочений до Дня звільнення Донбасу від фашистських загарбників політичний з’їзд “Единой России” біля Савур-Могили. Тоді до окупованої Донеччини приїхали десятки російських депутатів на чолі з головою правлячої партії РФ Андрієм Турчаком. На заході фотографувалися з ватажками збройних формувань та обіцяли возз’єднання з Росією.
Водночас правозахисниця Віра Ястребова не згодна з тим, що мешканці Донбасу цікаві Росії саме як електорат. Вважає, це швидше піар-хід.
“Це робиться, на мій погляд, для того, щоб демонструвати суспільству у власній державі та на міжнародній арені, що нібито волевиявлення людей є стовідсотковою підтримкою Росії”, — каже правозахисниця.
В Міністерстві закордонних справ України на це кажуть, що не визнають склад російського парламенту, а також не рекомендують мешканцям непідконтрольних територій голосувати за депутатів країни-агресора.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.