Підтверджені випадки COVID-19 на 02.06.2020:

24 340

В Україні
(727 померли, 10078 одужали)

163

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 98 одужали)

553

На непідконтрольній Донеччині
(20 померли, 144 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

“Автограф на полотні”. В Бахмуті відкрилась виставка художника-імпресіоніста з Донбасу


image
Фото: Вільне радіо

У середу в Бахмутському краєзнавчому музеї відкрилася виставка картин костянтинівського художника Володимира Байбари. На захід зібралися кілька десятків людей. Детальніше про виставку та художника читайте у нашому матеріалі.

 

Художники, поети та інші творчі бахмутяни зібралися сьогодні у виставковій залі Бахмутського музею, щоб зустрітися з художником-імпресіоністом  Володимиром Байбаром.  На виставці можна роздивитись більше пів сотні картин автора. Більшість з них — у стилі імпресіонізм.

В Бахмуті відкрилась виставка художника-імпресіоніста з Донбасу

“Я більш ніж впевнений, що не я обрав імпресіонізм, а він обрав мене”, — розповідає Володимир Байбара.

У місті він не вперше. Наприкінці 2015 року художник вже відкривав свою виставку у цьому ж музеї, але тоді вона налічувала набагато менше картин. Але і тоді, і зараз на відвідувачів з полотна дивиться “Втомлений П’єро” — автопортрет Байбара. На полотні переважають темні кольори, зокрема чорний та сірий. По щоці у П’єро стікає крапля сірої фарби, яка символізує його втому і одночасно вивільнення від неї. Ця картина є однією з центральних у виставковій залі.

В Бахмуті відкрилась виставка художника-імпресіоніста з Донбасу

Загалом же, серед виставлених цього разу творів багато пейзажів та портретів (в більшості жіночі образи).

“Це моя уява, моє захоплення жінкою, жіночим тілом, його красою”, — зазначає художник.

В Бахмуті відкрилась виставка художника-імпресіоніста з Донбасу

Раніше Володимир малював пастеллю, олівцем та аквареллю, та все одно віддав перевагу олійним фарбам.

“Я люблю пастель, але вона не так затребувана як олія. Вона менш затратна. Податок на творчість зараз дуже великий, фарби коштують дорого”, — додає Володимир.

Він згадує, що до війни середня вартість його картини складала 100 доларів. Про сьогоднішню ціну з відповіддю вагається.

“Картини дорогі. Тут не розмір головне, а бачення світу. Справа не в тому, велика чи маленька картина, а в тому, як переданий сюжет. В середньому, картина 30х50 — це 1,5 тисячі гривень”, — розповідає відвідувачка виставки і художниця Ніна.

Володимир мешкає на Донбасі і навчився бачити навколо себе не лише промислову зону. Малює, серед іншого, і яскраві місцеві пейзажі.

“Я намагаюся не бачити цієї сірості, хоча її достатньо, особливо у нас в Костянтинівці. Якщо зациклюватися на цьому, то жити буде зовсім сумно. Треба привносити якийсь шматочок щастя у все це”, — запевняє художник.

Зібраною виставкою самі працівники музею задоволені. Тож рекомендують її і як прості відвідувачі.

“Дійсність перевершила наші очікування. Не можна сказати, що це було яскравіше і краще, це було яскравіше і глибше, ніж ми припускали”, — розповіла Вільному радіо директорка Бахмутського краєзнавчого музею Олена Смирнова.

В Бахмуті відкрилась виставка художника-імпресіоніста з Донбасу

Виставка “Автограф на полотні” триватиме до 7 липня. Дитячий квиток коштує 3 гривні, дорослий — 5 гривень, екскурсійний супровід — 15 гривень. Відвідати виставку можна з 9:00 до 16:00 (перерва з 12:00-13:00) щодня, крім неділі за адресою: м. Бахмут, вул. Незалежності, 26.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: