Підтверджені випадки COVID-19 на 30.05.2020:

23 204

В Україні
(696 померли, 9311 одужали)

160

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 90 одужали)

532

На непідконтрольній Донеччині
(18 померли, 134 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Бахмут, Краматорськ та ще кілька міст надто забруднили повітря, — дослідження екологів


image
Фото з відкритих джерел

Екологи зафіксували у повітрі над кількома містами Донецької області підвищений вміст шкідливих речовин. Зокрема виявили перевищення оксиду азоту, монооксиду вуглецю фенолу та формальдегіду.

 

Досліджували забрудненість повітря у 6 містах Донеччини: Бахмуті, Краматорску, Кураховому, Маріуполі, Миколаївці та Новолуганському. На минулому тижні у цих містах рівень оксиду азоту підвищився у два рази. Про це повідомляє Donbass.live.

Забруднені міста Донбасу
(Фото: Donbass.live)

Крім того, на цьому тижні у Маріуполі та Новолуганському зафіксували підвищену концентрацію чадного газу, формальдегіду та фенолу.

Забруднені міста Донбасу
(Фото: Donbass.live)

Зазначимо, що оксид азоту  призводить до порушення функцій легень та бронхів, а фенол викликає опіки слизової, знижує тиск та провокує алергічні реакції. Формальдегід згубно впливає на шкіру, може викликати висипи, свербіж та роздратування.

Додамо, в Донецькій області діє профільна програма «Чисте повітря Донеччини 2018-2020 роки та прогноз до 2030 року», на яку за минулий рік витратили майже 32 млн грн. Спеціалісти профільного департаменту про значні екологічні проблеми у вказаних містах не заявляють.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: