Бахмут питає: Хто замовив Катю Гандзюк (ВІДЕО)

Діана Шароді
2019-05-18 14:42

image
Фото: Вільне радіо

18 травня на центральній площі Бахмута провели акцію “Хто замовив Катю Гандзюк”. Одночасно її влаштували у більш ніж 40 українських містах та ще у 8 містах в різних куточках світу.

 

 

На площі Свободи у місті Бахмуті зібралося всього десятеро людей. Вони не пішли на святкування Дня Європи, а запитали: “Хто замовив вбивство Каті Гандзюк”.

Бахмут питає: Хто замовив Катю Гандзюк

Серед мітингувальників були і ті, хто був знайомий з Гандзюк особисто.

“У мене була зустріч, я була на тренінгу, і вона ж з Херсона, там працювала у виконкомі. Там була і активісткою, та вона розповідала як перейшла з громадського сектору, як працювала в виконкомі, як зараз взагалі справи у Херсоні, як намагаються змінювати місто. Говорила і про те, що зараз мало хто з активістів вважають за потрібне говорити про недоліки міської влади, і влади взагалі”, — пояснює організаторка заходу Анна Бокова.

Бахмут питає: Хто замовив Катю Гандзюк

https://youtu.be/IuxTidA8KUg

Більшість тих, хто вийшли сьогодні на акцію, занепокоєні нападами на громадських активістів і по Україні в цілому, і на місцях.

“Тема дуже схожа на ту, яка була в нас нещодавно, коли побили активіста. Один раз побили, правоохоронці сказали що це щось в родині, нічого серйозного. Другий раз побили, потрапив в лікарню з травмами, і знову нічого серйозного. Навіть стаття виходила на цю тему. Що має відбутися? Вбивство? Аби правоохоронці стали займатися такими випадками”, — розповідає учасник акції Віктор Зіпір.

Однак в організаційних моментах були складнощі, зокрема, акцію не підтримали в міській раді.

“За законом, ми маємо повідомити міську раду про те, що ми будемо робити якусь вуличну акцію. Вчора я віднесла повідомлення. Потім подзвонила секретар міської ради, вона була дуже незадоволена тим, що ми будемо займати площу, через яку будуть проходити люди, і вона буде зайнята. Тож ми маємо обрати якесь інше місце. Однак зараз ми не бачимо ніяких натовпів, про які нам вчора говорили”, — розповідає організаторка.

В Донецькій області такі акції також провели у Костянтинівці, Слов’янську, Маріуполі, Торецьку, Селидово та Краматорську.

Наприклад, ось як виглядала акція в Києві.

https://www.instagram.com/p/BxmcrPWo_nR/?igshid=933k7q9e52y2&fbclid=IwAR3SDIK7ufoOuu8mHGNAd4_YoNbepyt3Qiez0_NY_7fAAAGUHR9d61VQZqw

Бахмут питає: Хто замовив Катю Гандзюк

Нагадаємо, Катерина Гандзюк була громадською активісткою та радницею мера Херсона.  31 липня 2018 року її облили концентрованою сірчаною кислотою. Внаслідок нападу жінка отримала опіки 30% шкіри та сильне пошкодження очей.  Гандзюк перенесла 11 операцій. Проте 4 листопада у неї стався розрив тромба і жінка померла в лікарні. Наразі у її справі затримали п’ятьох людей. Однак родичі вимагають притягнути до відповідальності замовників активістки.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: