“Нафтогаз України” оприлюднив дані тих, хто заборгував їм гроші та динаміку погашення заборгованості в січні. 37 найбільших боржників можуть відключити від газопостачання вже з 1 лютого.
Про це повідомляє НАК “Нафтогаз України”.
З оприлюднених даних видно, що на початку цього року борг ТОВ “Бахмут-енергія” за газ складав майже 92,5 млн гривень. В середині місяця борг збільшився майже на 20 млн грн і в сумі перевищив 100 млн. Але впродовж місяця заборгованість все ж зменшилась. Завдяки цьому бахмутських тепловиків не включили в “чорний список” тих, кого погрожують відключити від тепла вже наступного місяця.
“Цей борг зростає раз на місяць — ну на 5 млн точно. Те, що Бахмут не потрапив в “чорний список” — це робота менеджменту підприємства — ми уклали договір з реструктуризації та погашення боргів. Ми підписалися впродовж 5 років виконувати зобов’язанні по сплаті боргів, які розподілені рівними частинами по місяцях впродовж 5 років. І тому у нас є можливість продовжувати опалювальний сезон з існуючими боргами”, — розповідає заступник директора “Бахмут-Енергії” Сергій Логвинов.
Логвинов зазначив, що таким чином реструктуризували на 5 років борг у 10 млн грн, тобто щомісячно “Бахмут-Енергія” має платити газовикам додатково 170 тис. грн.
Нагадаємо, старт цього опалювального сезону в Бахмуті тричі переносили. Спочатку батареї в оселях мешканців міста мали потеплішати 16 жовтня. Але через сприятливі погодні умови старт опалення перенесли. Потім виникла проблема у теплопостачальника. “Бахмут-Енергія” очолила список боржників “Нафтогазу Україна” по Донецькій області. І довелось чекати рішення про реструктуризацію боргу, щоб пустити тепло. Для вирішення питання в компанії навіть вирішили взяти 35 млн гривень у кредит.
Зазначимо, на сторінці НАК “Нафтогаз України” також повідомляється, що ПАТ “Донецькоблгаз” має найбільшу прострочену заборгованість серед всіх регіональних газопостачальних підприємств (2,5 млрд грн).
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.