Бахмутянка пошила прапор, що претендує на рекорд

admin
2018-08-17 12:00

image

23 серпня в Авдіївці піднімуть на кульках найбільший 20-метровий двоколор вишитий місцевою майстринею. Прапор претендує на рекорд, як найбільший прапор запущений в небо у зоні проведення ООС.

Майстриня з Бахмута Ангеліна Шостак працювала над прапором майже 3 дні на невеличкій швейній машинці. Аби підготувати стяг із заявкою на рекорд використала 120 м2 тканини. Його спробують “надіслати” на окуповані території

“Мені хочеться так, щоб мешканці тих окупованих територій, побачили синьо-жовтий прапор, він буде маленький прапорець, але, щоб вони побачили, що вони- є Україна, вони- незалежні”, – з ентузіазмом каже майстриня.

Ангеліна розповідає, коли її попросили зшити прапор – не здивувалась. Однак, коли дізналась навіщо – відмовилась брати гроші за роботу. На матеріали кошти збирали волонтери. Надсилали навіть з окупованих територій. Деякі люди спеціально перетинали кордон, щоб додати свій вклад.

Важить двоколор 7 кілограмів. Тож зшити його було не такою вже й легкою справою. На один шов йшло до 2 годин. Та ще й місця вдома виявилось замало для такої ідеї – майстриня працює вдома, де 20 метровий прапор розміщувати не зручно. Зате виглядає вражаюче.

“Кожний шовчик я загладжую. Я розумію, що його ніхто не буде тримати, і ті хто запускають, розуміють, що коли він долетить, можливо, його розстріляють, його розірвуть на шматки. Однак, все одно я не можу зробити його не гарним.”,- каже майстриня.

Запустити стяг запланували на день прапора України, прикріпивши його на гелієві кульки.

Прапор хочуть занести у книгу рекордів України, як найбільший прапор запущений в небо в зоні проведення ООС. Заявку на це вже подали в комітет книги рекордів.

Ангеліна вже зшила 650 українських прапорів, починаючи від прапорця на ялинку, закінчуючи можливим рекордсменом.

“З 14 року, коли ми поїхали до Києва через Костянтинівку, через блокпости, і під Покровськом ми побачили наш прапор (ред. – прапор України) на мосту, ми просто розплакались. Багато з тих, хто не стикався з війною, вони не розуміють сенсу тих двох кольорів, однак для нашої родини, для українців- це незалежність та свобода”, – каже майстриня.

Нагадаємо, це вже не перший запуск, прапора у сторону окупованої території. 14 квітня у Світлодарську 10-ти метровий прапор на повітряних кульках запустили у бік окупованої Горлівки.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: