Підтверджені випадки COVID-19 на 24.05.2020:

20986

В Україні
(617 померли, 7108 одужали)

143

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 61 одужали)

385

На непідконтрольній Донеччині
(10 померли, 102 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Бахмутські активісти організували флешмоб, щоб запобігти  фальсифікаціям на виборах


image
Фото: Вільне радіо

У п’ятницю, 29 березня, на центральній площі Бахмута активісти міста влаштували флешмоб. На ньому вони розповіли про види фальсифікацій на виборах та наочно показали як це відбувається. Так спробували запобігти хоч частині з них та пояснити, що саме є порушенням на виборах.

 

Організатори запрошували перехожих “приміряти” на себе ролі фальсифікаторів. Наприклад, у одній зі схем фальсифікації “мертві душі”. Суть її полягає у тому, що  «мертві душі» голосують за, так би мовити, існуючих виборців — або покійних, або тих, хто ніяк не зможуть прийти проголосувати.

Флешмоб у Бахмуті

Gepostet von Виктор Зипир am Freitag, 29. März 2019

Попри те, що у Бахмуті мешкає небагато людей, організатори запевняють, що зацікавили багатьох.

“Ми зараз аналізуємо ситуацію і розуміємо, що багато людей, навіть тих, хто притягнуті до виборів, члени комісій або спостерігачі,  самі не знають, з чим можуть зіштовхнутися. Ми хотіли зібрати інформацію і якимось чином візуалізувати її у вигляді такого флешмобу” — розповідає організатор акції Віктор Зіпір.

Флешмоб у Бахмуті

Учасниця флешмобу Валерія Уварова розповіла Вільному радіо, що цим флешмобом закликають виборців бути уважними та не брати участь у жодних фальсифікаціях.

“Мене запросила організація “Бахмутська фортеця”. Мені стало цікаво взяти в цьому участь, тому що мені не все одно на майбутнє моєї країни. Я хочу, щоб переміг той кандидат, який цього гідний” — розповідає  Валерія.

Флешмоб у Бахмуті

Зазначимо, що “мертві душі” — не єдиний вид фальсифікації. Є й інші.

“Виїзд додому”

Виборець за станом здоров’я не може проголосувати на виборчій дільниці. Тоді урну з бюлетенями везуть до виборця. Під час виїзду з дільниці часто відбувається «вкидання» бюлетенів у машині, заміна виборчої урни на урну з «правильними» бюлетенями, тиск на виборця, який голосує поза межами дільниці, а то й самостійне заповнення бюлетеня за нього.

“Псування”

На тих дільницях, де той чи інший кандидат або політична сила точно не зберуть достатню кількість голосів, влаштовуються масові порушення виборчого процесу (бійки, сутички, вкидання великої кількості  «лівих» бюлетенів). Як результат, вибори на таких дільницях визнають недійсними.

“Ранкове вкидання”

“Правильно” заповнені бюлетені заздалегідь вкладаються у виборчі урни. Іноді їх приклеюють до стінок урни. Ніхто з учасників виборчого процесу не має права навіть доторкатися до урн, окрім моменту опускання бюлетенів при голосуванні. Тому за правильного підходу фальсифікаторів до організації цього варіанта виявити такий спосіб фальсифікації непросто.

Фальсифікація на етапі впорядкування списків виборців

Небезпека цього виду фальсифікації у тому, що заздалегідь відомо: такої ось дописаної кількості громадян просто не існує. Цей спосіб кардинально відрізняється від способу «мертві душі». При впорядкуванні списків виборців з’являється цілковита свобода — дописати ту чи іншу кількість у принципі неіснуючих людей — «віртуальних душ». За них проголосують самі члени виборчих комісій. Причому цей список можна легко поєднати і з «мертвими душами». Це один із небагатьох способів фальсифікації, якому практично неможливо перешкодити.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: