Підтверджені випадки COVID-19 на 09.07.2020:

51 224

В Україні
(1327 померли, 23784 одужали)

748

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 258 одужали)

1319

На непідконтрольній Донеччині
(78 померли, 594 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Бахмутські терапевти отримали реформовану зарплатню: максимум перевалив за 18 тис. грн (відео)


image
Фото: Олександр Червоненко/Вільне радіо

Відповідно до змін нової медреформи, зарплата лікаря залежить від кількості укладених декларацій із пацієнтами. Деякі медики в місті вже набрали майже 2 тис клієнтів. Позитивні зміни є і для всіх пацієнтів.

 

Згідно зі звітом, за жовтень поточного року педіатр з оптимальною кількістю укладених декларацій отримає 18 767 гривень зарплатні, хоча раніше вона складала близько 8 тисяч гривень.

Сімейний лікар отримуватиме 17 887 гривень, тоді як раніше отримував трохи більше 7 тисяч гривень.

“Розмір заробітної плати залежить від нормативів укладених декларацій лікарів із населенням. Ті лікарі які підпишуть велику кількість договорів із мешканцями Бахмута та районів – будуть отримувати від 15 до 17 тисяч”, — розповіла Вільному радіо начальник управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради Олена Миронова.

Кожен лікар має норматив по укладенню декларацій:

Дільничний лікар-педіатр — 900 декларацій;

Сімейний лікар — 1800 декларацій;

Дільничний терапевт — 2000 декларацій.

Як Вільному радіо розповіла головний лікар Центру первинної медичної допомоги Світлана Шабаліна, першою, хто наблизилась до рекомендованої позначки підписаних декларацій, стала лікар загальної практики сімейної медицини Олена Осмуха. Вона уклала 1998 договорів із пацієнтами.

“Лікар отримує процент від кожного пацієнта, з яким він підписав декларацію, тому що кожна людина, яка звертається до лікарні, оцінюється в близько 370 гривень в рік в прибуток лікарні”, — заявила Світлана Шабаліна.

Лікарі в Бахмуті отримують заробітну плату 18 тисяч гривень

Крім того, в рамках реформи, Бахмутському центру первинної медико-санітарної допомоги виділили 2 мільйони 845 тисяч 847 гривень.

Головний лікар Світлана Шабаліна зазначила, що цих коштів, вистачає не тільки щоб виплачувати заробітні плати та інші витрати медичного закладу, а й також залишається велика частина, яка йде на розвиток лікарні.

“Раніше, коли виділялися кошти з медичної субвенції, вони ледве покривали витрати на заробітні плати. Тому нерідко було, коли з міського бюджету додавали на заробітні плати працівникам”.

Головний лікар розповіла, що з грошей, які виділили на жовтень місяць, лікарні залишилося 600 тисяч гривень:

“Ці гроші ми витратили на видаткові матеріали, тобто тепер пацієнтам не потрібно купувати рукавички, шприці або будь-які матеріали для аналізів та процедур. Тепер це компенсується саме за ці кошти”.

Шабаліна додала, що завдяки цим коштам можливо купити нове обладнання, яке забезпечить більш якісне та комфортне надання допомоги пацієнтам.

Однак це поки не вирішує питання нестачі лікарів в місті.

Нагадаємо, вже більше половини бахмутян уклали декларації із лікарями. Та станом на 1 листопада, залишилося близько 19 тисяч вільних місць.

Зазначимо, Донецька область укомплектована лікарями лише на 63,9%. Тільки в Бахмуті позначка нестачі лікарів досягала понад 20%.

Бахмутські лікарі отримують заробітну плату 18 тисяч гривень

18 тисяч зарплати для лікаря

Відповідно до змін, зарплата лікаря залежить від кількості укладених декларацій із пацієнтами. Кілька педіатрів в місті вже набрали майже 2 тис клієнтів. Позитивні зміни є і для всіх пацієнтів.https://freeradio.com.ua/bahmutski-terapevti-otrimali-reformovanu-zarplatnju-maksimum-perevaliv-za-18-tis-grn/

Gepostet von Вільне радіо am Donnerstag, 1. November 2018

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: