У Бахмутському краєзнавчому музеї проходить вернісаж полотен, написаних місцевими авторами. Виставка присвячена 449-му Дню народження міста. Наші журналісти побували на вернісажі й підготували добірку з п’яти робіт. Оцінити мистецтво ви зможете, зібравши кожну картину з маленьких шматочків.
Сергій Садчиков, “Троянди і рушники”
“Ця робота написана мастихіном: фарба накладалася на полотно невеликою лопаточкою. Такі картини краще споглядати здалека. Троянди, зображені на цій картині, – бахмутські. Вази, в яких вони стоять, виготовлені на Артемівському скляному заводі. А рушники мають свою сімейну історію. Сергій Садчиков походить з дуже заможної родини, яку в радянські часи розкуркулили та репресували. Все, що залишилось від сім’ї – це рушники. Він їх дуже береже й свої спогади передає на картинах”, – розповідає директорка Бахмутського краєзнавчого музею Олена Смирнова.
Катерина Руденко, “Площа Свободи”
“На минулому вернісажі я дуже просила художників, щоб вони писали місто. Бахмут того вартий, а робіт про нього не дуже багато. Художники відгукнулися, й цьогорічний вернісаж – найбільш вітальний. Тут не лише переживання митців, квіти, жінки – тут є місто”, – пояснює Олена Смирнова.
Віктор Дементьєв, “Вечір у Святогірську”
“Цей художник використовує нестандартні техніки, тому його роботи виглядають як казкові ілюстрації. Мені вони трішки нагадують “Гобіт, або туди і звідти” Толкіна. Мені здається, гобіти жили саме в таких місцях. На цій картині й на багатьох інших ми можемо побачити невеличкі хатки, що притаманно Дементьєву. Природи в нього завжди більше, ніж міського пейзажу, навіть якщо він пише місто”, – каже директорка музею.
Олександр Македонський, “Свято-Миколаївський храм”
“Македонський пише повітря. Його роботи – пленерні, він ніколи не дозволяє собі писати зі світлин. Як на мене, це полотно написано по-дивному: храм має замало входів. Я спитала у художника, чи не алюзія це на церкву без вікон і дверей Ван Гога. Олександр відповів, що це нічого не означає, він просто обрав такий ракурс”, – говорить Олена Смирнова.
Маша Вишедська, “Брудні дівчата” з серії “Сни Молотова”
“Маша завжди пише так, що з картини можна зробити мурал. Всі її роботи можна перенести у простір вулиці. Що таке “Сни Молотова”? Маркери, якими виконані роботи, виробляє фірма “Molotow”. Тому картини цієї серії – це сни, які бачить маркер. Я люблю стиль Маші за те, як вона працює з дрібними деталями. Вони дають відчуття потойбічної реальності, наче там все своє, а на тебе звідти хтось виглядає. У персонажів дуже цікаві очі, фокусований зір”, – описує картину директорка музею.
Виставку бахмутських художників можна відвідати до кінця жовтня. Там представлені 56 робіт 19 авторів. Дорослий квиток коштує 6 грн, а дитячий – 3 грн.
Читайте також: