руїни Бахмута
Зруйновані будівлі в Бахмуті. Фото: ТАСС

Російська артилерія інтенсивно накриває Бахмутський напрямок, але їхні військові майже не йдуть у наступ. У ЗСУ це пов’язують з ротацією у війську країни-окупанта. Що відомо з різних джерел про ситуацію навколо Бахмута станом на 4 червня  — розповідаємо далі. 

Бої на Бахмутському напрямку продовжуються 

Російська армія проводить ротації на Бахмутському напрямку, прикриваючись артилерійським вогнем. Минулої доби на цьому відтинку фронту було лише п’ять боїв. Натомість окупанти завдали по українських позиціях більш ніж 400 ударів з артилерії, повідомив речник Східного угрупування ЗСУ Сергій Череватий. 

“Ми (українські військові, — ред.) знищили 96 окупантів [за день], ще 131 — зазнав поранень. 426 разів за цю добу ствольною та реактивною артилерією він (росіяни, — ред.) бив по наших позиціях, трьох авіаударів завдав, відбулося п’ять боєзіткнень”, — зазначив Череватий. 

Упродовж 3 червня російські війська наступали поблизу Іванівського та Білої Гори, додають у Генштабі. Втім чергові спроби росіян просунутися на Бахмутському напрямку були невдалими. 

Карта боїв на сході
Мапа боїв: ISW

 

Втрати росіян на Бахмутському напрямку значно більші, ніж у ЗСУ 

З минулої осені Росія втратила в Бахмуті майже 23 тисячі солдат, заявив в інтерв’ю італійському виданню Corriere секретар РНБО Олексій Данілов. 

“З 1 вересня, коли Москва почала використовувати засуджених як найманців у Бахмуті, загинуло 22 816 осіб [російських військових]. Наші втрати були у 7,5 разів менші. Ми не маємо права здавати наші міста”, — запевнив посадовець. 

Значні втрати російської армії підтвердив і командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський. Днями він відвідав українських військових на передовій Бахмутського напрямку. 

“Для мене важливо особисто бачити наших бійців на фронті. Чути їхні проблеми і пропозиції з перших вуст. Спільно з командирами частин та підрозділів спланували подальші дії. Основний акцент, як завжди, на людях. Ворог (росіяни, — ред.) продовжує зазнавати значних втрат на Бахмутському напрямку”, — написав Сирський. 

ЗСУ
Командувач Сухопутних військ ЗСУ з українським військовим. Фото: Олександр Сирський/Telegram
Українські військові
Командувач Сухопутних військ ЗСУ з оборонцями Бахмутського напрямку. Фото: Олександр Сирський/Telegram

 

Російське командування проводить ротацію

Ситуація на лінії фронту непомітно змінюється: Росія перегруповує і замінює свої виснажені війська, які наступали на шести напрямках Донеччини та Луганщини. Найманці ж ПВК “Вагнер”, попри заяви їхнього ватажка, повністю ще не покинули Бахмут, заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. 

“У місті Бахмут ситуація умовно стабільна. Ми контролюємо південно-західні околиці міста. “Вагнерівці” остаточно ще не залишили місто. Здійснюють інструкторську роботу з прибувшими загонами регулярної армії”, — пояснила Маляр. 

Водночас керівник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин наприкінці травня стверджував, що його бійці завершать вихід з міста до 1 червня.

За даними розвідки Британії, регулярні російські війська, ймовірно, значною мірою вже замінили сили групи “Вагнера” в Бахмуті. 

“Російські ВДВ (повітряно-десантні війська, — ред.) починають відігравати все більш вагому роль у Бахмуті: зараз у сектор перекинули частини 76-ї та 106-ї дивізій та ще дві додаткові окремі бригади ВДВ“, — йдеться у твіттері Міноборони Британії. 

Водночас британські розвідники наголосили, що боєздатність російських десантників значно погіршилася у порівнянні з їхнім “елітним” статусом серед російських військових до початку повномасштабного вторгнення.

Ситуація в Бахмуті
Ministry of Defence/Twitter

 

Нагадаємо, за рік бойових дій Бахмут майже повністю зруйнований. Про це свідчать фото з міста, які нещодавно опублікували самі ж росіяни. 


Завантажити ще...