Батьки загиблого під Дебальцево бійця подали до суду на Росію


image
Фото: glavred.info

До Полонського районного суду Хмельницької області надійшов позов батьків загиблого  до Російської Федерації про відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Позивачі зазначили , що їх син в період з 31.07.2014 брав участь у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в Донецькій області.  09.02.2015 року трагічно загинув, виїхавши разом з двома пораненими бійцями, фельдшером та водієм із блокпосту в м. Дебальцеве Донецької області і не доїхавши до м. Бахмут (до 2016 року м. Артемівськ), повідомляється в заяві на сайті суду.

Батьки просять стягнути моральну шкоду, по 1969 200 грн, для кожного з подружжя. Це еквівалент  60 000 євро за офіційним курсом НБУ на день подання цього позову.

Сам факт загибелі військовослужбовця при виконанні обов’язку військової служби 09.02.2015 року в м. Дебальцеве Донецької області внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України встановлено  рішенням Полонського районного суду від 03.07.2017 року.

Загальновідомим є той  факт, пишуть батьки, що в лютому 2014 року розпочалася військова агресія Російської Федерації проти України, внаслідок якої була анексована територія Автономної республіки Крим, частково окуповані території Донецької та Луганської областей України.  

В результаті зазначених подій було порушено невід’ємне право на життя їхнього сина,  що спричинило тяжкі моральні страждання позивачам: душевний біль, втрати спокою, відчуття незахищеності та розчарування, втрати сенсу життя та віри в майбутнє.

Справа призначена до розгляду на 06 листопада 2018 року.

Зазначимо, аналогічний позов раніше був зареєстрований в Хмельницькій області від вдови одного з бійців. Її чоловік служив та загинув в Шахтарську.

Додамо, районні суди за територіальною ознакою, не можуть розглядати позов проти іншої держави і тим паче виносити рішення про виплату компенсацій. Подібні справи розглядають міжнародні суди. Наприклад, Європейський суд з прав людини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: