Сергій Журавель написав заяву на ім’я генерального прокурора Ірини Венедиктової. Просить визнати його потерпілим та розпочати розслідування за кримінальною статтею “Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень”.
Про це Сергій Журавель повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці. Також додав фото заяви і прокоментував: “Я не пробачу тим, хто завдяки популізму і некомпетентним діям став причиною загибелі мого сина. Я не пробачу тим, хто ставить під загрозу життя наших військовослужбовців під прикриттям “прагнення до миру”.
У заяві, зокрема, вказано, що 14 липня 2020 року президент України та головнокомандувач ЗСУ Володимир Зеленський “вчинив умисні дії, що явно виходять за межі наданих йому згідно із законодавством повноважень — заборонив підрозділам Об’єднаних сил у районі с. Зайцеве належні пошукові роботи щодо пораненого військовослужбовця 137-го окремого батальйону 35 бригади морської піхоти ЗСУ сержанта Журавля Ярослава Сергійовича, що заподіяло настання смерті зазначеного військовослужбовця”. Сергій Журавель просить прокуратуру негайно прийняти заяву та розпочати розслідування за частиною 2 статті 426-1 Кримінального кодексу України (застосування нестатутних заходів впливу щодо підлеглого або перевищення дисциплінарної влади, якщо ці дії заподіяли істотну шкоду, а також застосування насильства щодо підлеглого). Покарання за цією статтею — від 3 до 7 років позбавлення волі.
Нагадаємо, 13 липня біля Зайцевого підірвався розвідник Дмитро Красногрудь. Від численних травм він помер на місці.
За версією штабу ООС, українська сторона через ОБСЄ запросила від бойовиків режим тиші, щоб забрати тіло. Окупанти погодились, а потім розстріляли евакуаційну групу. Сержант Ярослав Журавель отримав поранення, йому на допомогу кинувся військовий медик Микола Ілін, його розстріляли майже впритул. Чоловік загинув на місці. Ще один боєць був травмований.
Українські армійці були змушені відступити. Пораненого Ярослава Журавля та тіла загиблих Микола Іліна і Дмитра Красногрудя залишили.
Пізніше з’явилось відео, на якому поранений військовий у білій касці накладає собі джгут та намагається відповзти.
15 липня окупанти віддали українській стороні тіло Красногрудя, за два дні — загиблого військового медика. І лише 21-го числа повернули тіло Ярослава Журавля. За висновками медичної експертизи, він загинув від ран у період з 14 по 16 липня.
Деякі активісти та волонтери заявляли, що в тих подіях евакуаційна група просто кинула Ярослава помирати під вогнем бойовиків.
За цими фактами слідчі Державного бюро розслідувань відкрили кримінальну справу за попередньою кваліфікацією “Недбале ставлення до військової служби”. Розслідування почали через інформацію з публікацій ЗМІ.
Читайте також: