Вже кілька днів в країні триває карантин, який оголосили через поширення у світі коронавірусу. Кабмін обмежив пересування громадським транспортом, відвідування публічних закладів тощо. Через це на вулицях Бахмута значно поменшало людей. Тож, як виглядає містечко з населенням в понад 70 тисяч під час карантину, дивіться далі.
Коли ми вийшли на вулицю, одразу помічаємо, що на дорогах значно поменшало автомобілів. На головній вулиці міста, Незалежності, яка є магістральною дорогою, тепер їздить по 5-10 машин на хвилину. Тоді як раніше, в день навіть могли утворюватись невеличкі затори.
Деякі мешканці пересуваються містом на велосипеді. Але й таких побачити можна рідко.
Вулицями ходять люди по одному, іноді по двоє. Загалом за хвилину можна нарахувати до 10 людей. У звичайний будній день в центрі їх більше в кілька разів.
На центральних вулицях можна побачити закриті магазини з ролетами на вікнах. Однак, попри карантин, закриваються далеко не всі заклади.
Перше місце, де ми хотіли знайти велике скупчення людей — це центральна тролейбусна зупинка. Щодня сюди приходять сотні людей, які їдуть додому або на роботу. Звідси відправляються всі маршрути тролейбусів. Однак, через те, що місцева влада скасувала всі тролейбусні і автобусні маршрути, на зупинці нікого немає.
Ще одне місце в Бахмуті, де може зібратись багато людей — це банкомати. Раніше, цілий день біля центрального відділення “Ощадбанку” могло збиратись по кілька десятків людей. Адже сюди щодня приїжджають переселенці, щоб зняти гроші або отримати банківські послуги. Однак о 14:30 19 березня біля відділення ми не бачимо нікого.
Немає черг і на банкоматах біля торгового центру “Астрон”, який знаходиться в самому центрі міста.
Поблизу найбільшого супермаркету в Бахмуті на парковці стоять кілька машин, однак вільних місць залишилось ще кілька десятків.
Ми вирушаємо на нещодавно реконструйовану набережну. Там на дитячому майданчику матері гуляють з дітьми, а на лавочках сидять пенсіонери.
Така ж ситуація і в місцевому парку. О 15:00 людей тут не більше 20. Хтось сидить на лавочці з книгою, хтось гуляє з собакою. Більшість — жінки, які гуляють зі своїми дітьми на колясках.
На стадіоні “Металург”, який вирішили не закривати на карантин, людей також не багато, але вони все ж є. Хтось бігає по доріжці, двоє хлопчаків ганяють м’яча на полі для мініфутболу.
Нагадаємо, через поширення коронавірусу в світі 11 березня Кабінет міністрів оголосив в Україні тритижневий карантин. Згідно з постановою уряду, всі заклади освіти мають закрити, а також скасувати масові заходи, де беруть участь понад 200 людей. Вже пізніше заборонили збори понад 10 людей.
Додатково Україна закрила кордони для іноземців. Тобто прилетіти в Україну з паспортом громадянина іншої держави не можна. Такі заходи діятимуть на час карантину.
Свої обмеження на 2 тижні ввели і на тимчасово окупованій території.
Крім того, через карантин перенесли пробне ЗНО. В лікарнях Донецької області кілька тижнів не можна відвідувати хворих.
17 березня Верховна Рада України ввела адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення санітарних правил під час епідемії коронавірусу. Відтепер тих, хто втече з карантину штрафуватимуть на суму від 17 до 51 тисячі грн, або навіть саджатимуть за ґрати. Закон почав діяти з 18 березня.
Додамо, станом на ранок 19 березня в Україні на коронавірус захворіли вже 18 людей. Двоє померли. Один з хворих на коронавірус мешканець Донеччини. Він знаходиться в Маріупольській інфекційній лікарні.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.