Очільник Сіверської громади Андрій Черняєв розповів про гуманітарну ситуацію у ТГ на початок червня. У міську лікарню завезли ліки, там є кілька лікарів, хліб він привозить сам. У селах громади ситуація з харчами краща, ніж у місті. Найбільше з сіл громади постраждала Серебрянка.
Про це Вільному радіо розповів очільник Сіверської громади Донецької області Андрій Черняєв.
“Немає світла, газу, води. Поки що на наші звернення ДТЕК не реагує. В межах міста з тими людьми, які у нас там залишились, ми зможемо більш-менш відновлювати пошкоджені лінії. Можливо не у повному обсязі, але зможемо, зокрема, подати напругу на водяні свердловини. Але до міста не підходить “висока лінія” — десь перебита, і стільки часу від ДТЕК ніякої реакції. Я звертався вже у департамент ЖКГ (Донецької обласної держадміністрації, — ред.), але реакції поки ніякої”, — каже мер Сіверська.
Останні 11 днів місто під обстріли російських окупантів не потрапляло, каже він.
“Навколо стріляють, але в місті спокійно”, — говорить Андрій Черняєв.
Евакуювати комунальну техніку він не збирається, бо планує відновлювати інфраструктуру міста.
“Вже знайшли екскаваторника, який буде у місті розгрібати та почистить вулиці, щоб зробити їх більш проїзними. Так само й вишка: чекаємо на напругу у місті, щоб ми могли відновити електропостачання”, — ділиться планами Андрій Черняєв.
Він зазначає, що в місті є випадки мародерства.
“Поліція у місто не виїжджає, комендатура теж”, — каже він.
Цими днями у Сіверськ представники міжнародної благодійної організації “Лікарі без кордонів” привезли ліки. За ліками він радить звертатися до міської лікарні.
“Можливо й не в повному обсязі, але зараз потроху роздаємо [ліки] тим людям, які звертаються [до лікарні]. У нас там декілька лікарів ще залишились. Іноді привозимо сімейного лікаря на роботу, щоб він поприймав людей. Старша медсестра на місці. Але ящик ліків — це, грубо кажучи, ні про що. Оголосили про це, кількасот людей прийшло, і цього ящика вистачає на декілька десятків людей. І багато хто набирає, кому ліки не потрібні, а “щоб було”, — каже мер Сіверська.
Така ситуація з будь-якою допомогою — її розбирають “про запас” за 5-10 хвилин, не зважаючи на те, потрібно це чи ні.
Те, що пишуть у місцевих Telegram-чатах, не завжди є правдою, додає очільник міста.
“Вже декілька разів один з чатів оголошував про роздачу гуманітарної допомоги, а в результаті це нічим не закінчувалося. Тільки людей будоражать”, — каже Андрій Черняєв.
За його словами, він з колегами намагається доставляти додому маломобільним людям гуманітарну допомогу. Але це все складніше.
“У нас залишились я, 5 людей зі мною та одна машина. Тому з адресною допомогою у нас не завжди виходить”, — каже він.
Андрій Черняєв каже, що 4 червня планує відвезти хліб до громади.
“Завтра хліб заберу на місто. Причеп причепив (дякую, військова адміністрація допомагає) — я раз на 3 дні можу до тисячі штук хліба у місто завозити”, — каже він.
Цими днями очільник громади проїхав і по селах Сіверської громади.
“Я вчора (2 червня, — ред.) був по селах, які біля Сіверського Дінця — Дронівка, Серебрянка та селище Рудник. У Дронівці зараз близько 80 людей, на Руднику — 22. У Серебрянці — близько 50 людей”, — каже Черняєв.
За його словами, найтяжчі враження по собі залишила Серебрянка.
“Будівля школи візуально ціла, звісно, вікна повилітали — зараз ми вибите скло за руйнування не рахуємо. Всередину ми не заходили. Пошкодження є, і дома згорілі, і згорілі машини на дорозі стоять. Проте люди живуть, виходять, збираються. Ймовірно, більше раді не допомозі, а самому факту приїзду. В селах з харчами більш-менш, як зазвичай в селах”, — каже Андрій Черняєв.
Свято-Покровське та Різниківка постраждали менше.
“У ці села ми могли заїжджати завжди, туди завжди був доступ. Була можливість щось роздавати — приїздили й роздавали або передавали допомогу”, — каже він.
Через відсутність світла та мобільного зв’язку не завжди можливо отримати оперативну інформацію з обстрілюваних міст сходу. Про ситуацію в Соледарі, Званівці та Сіверську розповів керівник Бахмутської військової районної адміністрації Сергій Кальян.
Читайте також: