Але вже завтра пройти можна буде лише на Луганщині.
Журналістам Вільного радіо в БФ “Право на захист” розповіли, про 16-річного хлопця, який їхав з окупованої частини через “Станицю Луганську”. Він хоче вступити у вищий навчальний заклад на підконтрольній частині Донецької області. Але прикордонники розвернули його назад, бо у хлопця не було перепустки. Тож, благодійники роз’яснили йому, що доведеться тепер чекати до 15 діб, поки документ оформлять.
Проблеми з пропуском були у ще одного хлопця. Йому 17 років, та живе він у Харкові, як переселенець. Разом з мамою хлопець поїхав на окуповану територію до батька, з яким не бачився кілька років. Але перепустки в неповнолітнього не було. Через те, що у нього проблеми зі здоров’ям, благодійники “Права на захист” допомогли хлопцю оформити документ в прискореному режимі.
[banner_roz4]Зазначимо, якщо у вас виникли проблеми під час перетину КПВВ, або є питання щодо проїзду через лінію розмежування, то ви можете звернутися до благодійників “Права на захист” за номерами телефонів: (099) 507 50 90, (068) 507 50 90 та (093) 507 50 90.
Додамо, КПВВ “Станиця Луганська” можна перетнути щодня — з 08:00 до 16:00. Головна умова перетину — наявність перепустки. Крім того, люди, які їдуть з окупованої території, знову мають проходити ізоляцію. Для цього потрібно встановлювати додаток “Вдома”. Такі правила не діють лише для тих, хто покаже прикордоннику довідку, що зробив одне чи два щеплення проти COVID-19. Тільки от вакцина має бути сертифікованою у всьому світі, а російська вакцина не підходить.
Крім “Станиці Луганської” пройти через лінію зіткнення можна ще й через “Новотроїцьке”. Там українські прикордонники готові пускати людей щодня з 08:00 до 16:00. Але фактично пройти можна лише у понеділок та п’ятницю, бо в інші дні окупаційна адміністрація блокує пропуск зі свого боку.
Так само представники т.з. “ЛДНР” блокують перетин в напрямках КПВВ “Щастя”, “Золоте”, “Майорського”, “Мар’їнки” та “Гнутового”.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.