8 липня ЦВК оголосила, що на виборах до Верховної Ради не буде спецдільниць, де мають голосувати військові. Журналісти Вільного радіо дізнались в генштабі як саме буде виглядати процедура голосування українських захисників. Детально читайте в матеріалі.
“Одним із основних завдань є створення належних умов для забезпечення волевиявлення військовослужбовців, які в тому числі виконують бойові завдання. Однак спеціальні дільниці створюватись не будуть, це не передбачено”, — про це розповів Вільному радіо речник Генерального штабу України Богдан Сеник.
Українські захисники, які проходять строкову або контрактну службу голосуватимуть разом із цивільними на звичайних виборчих дільницях. Це стосується і військових на позиціях в зоні ООС. Однак, їхнє керівництво має забезпечити чергування, щоб кожен міг віддати свій голос принаймні за обрану ним партію.
“Стосовно підготовки самих виборів, важливим є те, щоб у кожного військовослужбовця є відповідний документ, а саме: передбачений законодавством паспорт громадянина України. Також, є таке зобов’язання, щоб військовослужбовці подали свої необхідні дані до державного реєстру виборців про зміну місця голосування”, — зауважив Богдан Сеник.
Військовослужбовці ЗСУ, які знаходяться в шпиталях голосуватимуть на створених там 9 дільницях. Якщо військовий може вільно пересуватись, він прийде на дільницю, яка розташована неподалік.
У випадку, якщо поранення важке, члени ДВК прийдуть до нього самі — в палату.
Ті військові, які перебувають в дисциплінарному батальйоні через порушення закону, голосуватимуть там.
Військовослужбовці ЗСУ, які перебувають на бойовому завданні в Республіці Конго і Республіці Косово голосуватимуть на парламентських виборах на двох дільницях. Інші військові зможуть прийти на дільниці при дипломатичних установах.
“Особливістю є те, що зараз в ООС проводяться заходи, для того, щоб одночасно могли скористатися своїм правом військовослужбовці для того, щоб належно взяти участь у виборах. І по-друге, щоб забезпечити виконання власне бойових завдань. Для цього проводяться відповідні заходи”, — розповів Вільному радіо речник Генштабу Богдан Сеник.
Сеник також наголосив, що зараз в зону ООС вже відправились представники Генштабу, щоб допомогти військовим командирам у підготовці виборів. Також вони допоможуть скоординуватись військовим з місцевою владою.
Нагадаємо, Вибори до Верховної ради відбудуться 21 липня 2019 року. Виборчі дільниці на сході відкриють ті самі, що і на вибори президента.
Журналісти Вільного радіо побували на спецдільницях, де голосували військові: в наметах біля передових позицій, у військових частинах та госпіталях.
Читайте також: