Класне таксі

480 - короткий номер

050 480 3333 - Vodafone

067 628 3333 - Київстар

093 148 3333 - lifecell

Завантажити додаток

Без спецдільниць та по черзі. Як голосуватимуть на парламентських виборах українські військові


image
Фото: Вільне радіо

8 липня ЦВК оголосила, що на виборах до Верховної Ради не буде спецдільниць, де мають голосувати військові.  Журналісти Вільного радіо дізнались в генштабі як саме буде виглядати процедура голосування українських захисників. Детально читайте в матеріалі.

 

“Одним із основних завдань є створення належних умов для забезпечення волевиявлення військовослужбовців, які в тому числі виконують бойові завдання. Однак спеціальні дільниці створюватись не будуть, це не передбачено”, —  про це розповів Вільному радіо речник Генерального штабу України Богдан Сеник.

Військові в зоні проведення Операції об’єднаних сил та військові по всій території України

Українські захисники, які проходять строкову або контрактну службу голосуватимуть разом із цивільними на звичайних виборчих дільницях. Це стосується і військових на позиціях в зоні ООС. Однак, їхнє керівництво має забезпечити чергування, щоб кожен міг віддати свій голос принаймні за обрану ним партію.

Без спецдільниць та по черзі. Як голосуватимуть на парламентських виборах українські військові

(Фото: Noah Brooks. Військовий ЗСУ на передовій)

 

“Стосовно підготовки самих виборів, важливим є те, щоб у кожного військовослужбовця є відповідний документ, а саме: передбачений законодавством паспорт громадянина України. Також, є таке зобов’язання, щоб військовослужбовці подали свої необхідні дані до державного реєстру виборців про зміну місця голосування”, — зауважив  Богдан Сеник.

Поранені військовослужбовці у госпіталях

Військовослужбовці ЗСУ, які знаходяться в шпиталях голосуватимуть на створених там 9 дільницях. Якщо військовий може вільно пересуватись, він прийде на дільницю, яка розташована неподалік.

Без спецдільниць та по черзі. Як голосуватимуть на парламентських виборах українські військові

(Фото: today.ua)

 

У випадку, якщо поранення важке, члени ДВК прийдуть до нього самі — в палату.

Українські військові, які перебувають під слідством

Ті військові, які перебувають в дисциплінарному батальйоні через порушення закону, голосуватимуть там. 

Військові ЗСУ за кордоном

Військовослужбовці ЗСУ, які перебувають на бойовому завданні в Республіці Конго і Республіці Косово голосуватимуть на парламентських виборах на двох дільницях. Інші військові зможуть прийти на дільниці при дипломатичних установах.

Без спецдільниць та по черзі. Як голосуватимуть на парламентських виборах українські військові

(Фото: УНН. Українські військові в Республіці Конго)

 

“Особливістю є те, що зараз в ООС проводяться заходи, для того, щоб одночасно могли скористатися своїм правом військовослужбовці для того, щоб належно взяти участь у виборах. І по-друге, щоб забезпечити виконання власне бойових завдань. Для цього проводяться відповідні заходи”, — розповів Вільному радіо речник Генштабу Богдан Сеник.

Сеник також наголосив, що зараз в зону ООС вже відправились представники Генштабу, щоб допомогти військовим командирам у підготовці виборів. Також вони допоможуть скоординуватись військовим з місцевою владою.

Нагадаємо, Вибори до Верховної ради відбудуться 21 липня 2019 року. Виборчі дільниці на сході відкриють ті самі, що і на вибори президента. 

Журналісти Вільного радіо побували на спецдільницях, де голосували військові: в наметах біля передових позицій, у військових частинах та госпіталях.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: