Без статті немає покарання: На Донеччині виправдали чиновника, якого підозрювали у незаконному збагаченні


image
Фото: Вільне радіо/Олександр Червоненко

Очільника Бахмутської районної ради Євгена Пластуна підозрювали у незаконному збагаченні. Справа тягнеться з 2017 року. В середині березня йому мали продовжити запобіжний захід в рамках цієї справи.

 

Зазначимо, нещодавно Конституційний суд України скасував статтю у Кримінальному кодексі стосовно незаконного збагачення. На підставі цього, чиновника визнали невинним.

“Конституційним судом України від 26.02.2019 ухвалено рішення, яким постановлено визнати статтю про незаконне збагачення, за якою саме і підозрюють Пластуна, такою, що не відповідає конституційним правам. Таким чином, створено підстави для закриття кримінального провадження за підозрою Пластуна у вчинені кримінального порушення згідно з цієї статтею”, — розповіла Вільному радіо прес-секретар прокурора Донецької області Анастасія Медведєва.

Тож Краснолиманський міський суд Донецької області вирішив зняти усі звинувачення з Євгена Пластуна, звільнити його від кримінальної відповідальності. Крім того, суд закрив кримінальну справу, однак до 21 березня рішення суду ще можуть оскаржити.

 

Зазначимо, через скасування статті про незаконне збагачення, закрили кілька десятків резонансних справ по всій країні. Зокрема, в Національному антикорупційному бюро заявили, що вимушені були відмовитись від розслідування 65 справ.

Нагадаємо, очільника Бахмутської районної ради підозрювали в трьох правопорушеннях. Суд відсторонив його, але, за даними правоохоронців, голова райради Євген Пластун продовжував працювати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: