Без сторонніх: як приймають пологи під час карантину


image
Фото з відкритих джерел

У пологових будинках України на час карантину тимчасово заборонили партнерські пологи. Тобто, рідних породіллі не пускають підтримати її під час пологів і до виписки. 

Загальні правила працюють і на Донеччині. 

“Пологове відділення на 100% карантині з зачиненими дверима. Це саме те місце, де спрямовується найбільше сил, щоб, не дай Боже, нічого поганого не сталося. Тому тут жорсткі карантинні міри без відходження вправо чи вліво”, – каже головна лікарка Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Світлана Мельникова.

За її словами, до карантину партнерські пологи у Бахмуті були дуже популярними.

“У нас практично всі пологи до пандемії COVID-19 були партнерськими. Тому що є можливість – коли проводились ремонтні роботи, пологовий будинок був перебудований під об’ємні партнерські зали й палати, де передбачене знаходження татусів”, – пояснює Світлана Мельникова.

Тепер, поки діє карантин, до породіль нікого не пускають. Тож зріст і вагу новонародженої дитини родичі дізнаються у телефонному режимі. Під вікнами ніхто не чекає – батьки усвідомлюють свою відповідальність, тому дотримуються правил карантину, розповідає лікарка.

Родичі породіллі перед випискою мають заповнити спеціальну анкету, щоб лікарі виключили вірогідність інфікування дитини.

“Завідувач відділення розробив цю анкету, адже він зацікавлений, щоб ні в якому разі народжене дитя не відпустити в оточення, де є хворі”, – розповідає головна лікарка.

Якщо ж до пологового відділення доправлять жінку з підозрою на коронавірус або підтвердженим діагнозом, вона народжуватиме у спеціально облаштованому санпропускнику.

“Це приміщення, облицьоване плиткою, в якому є санвузол, крісло. Там є можливість ізоляції пацієнта для пологів”, – роз’яснює Світлана Мельникова.

Нагадаємо, на всій території України з 11 березня ввели карантин. Кабмін постановив закрити заклади освіти, а також скасувати масові заходи, де беруть участь понад 10 людей.

6 квітня кабмін посилив карантинні обмеження. За новими правилами в громадському місці не можна ходити більш ніж по 2 людей, бути без маски та документів тощо.

Додатково Україна закрила кордони. Авіарейси та потяги з країни та в країну скасували до 24 квітня. Залізницю закрили і для внутрішнього сполучення. Заборонені міжобласні та міжміські перевезення. В деяких містах не працює і громадський транспорт. 

Перекрили й адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Проїхати в інші області або потрапити на Донбас можна лише з поважних причин.

Для довідки:
COVID-19 — це респіраторне захворювання, спричинене коронавірусом. Перший випадок хвороби зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Він передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії.

Коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії

Перебіг захворювання залежить від імунітету людини: у деяких людей легкі симптоми, інші ж тяжко хворіють. У більшості людей, які померли через вірус, були проблеми зі здоров’ям. Серед померлих  — багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, а в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Поки що специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: