Без “свого” кандидата в бюлетені. Як в Зайцевому обирали Президента (фото, відео)

Анна Сердюк
2019-04-22 11:47

image
Фото: Вільне радіо

На виборах Президента в Зайцевому облаштували 2 виборчі дільниці. Вони розмістились в одній будівлі, але на різних поверхах. Щоб виборці прийшли на дільниці, у ВЦА навіть організували автобуси для навколишніх населених пунктів. 

За результатом підрахунку 100% голосів, в другому турі на окрузі №51 (с. Зайцеве та частина Бахмутського району) більшість  підтримала Володимира Зеленського. За нього свої голоси віддали 65,16% виборців.

Виборчі дільниці в Зайцевому — одні з крайніх на лінії розмежування. Тут голосують місцеві мешканці та волонтери, які чергують неподалік КПВВ. На дільницях члени комісій просять знімати не усіх, адже є ті, хто має родичів на непідконтрольній території, або ж їздять туди. Голова однієї з ДВК розповідає: на другий тур у них трохи зменшився список виборців. Та були і ті, хто обрав голосувати в прифронтовому селищі.

“Трошки змінились (списки, – ред.). Змінились, бо у нас ВПО перереєструвались, тому у зараз у нас 2210 людей по списках. Не змінились вже голосування вдома – 64 людини у витягу”, – розповіла Вільному радіо голова ДВК №141527 Олена Черняк.

Голосування на Донбасі, Голосування в ООС, голосування в Зайцевому
Фото: виборча дільниця №141523, Зайцеве

 

Члени ДВК переймались за явку на другому турі. Адже було не зрозуміло: як діятимуть виборці Юрія Бойка? Чи прийдуть вони голосувати?

У першому турі виборів у Зайцевому була низька явка, в порівнянні з усією областю. Так, з 2715 виборців на дві дільниці прийшли лише 882 людини. На дільниці №141523 найбільше голосів набрав Юрій Бойко (проголосували за нього 96 виборців), другий результат показав Петро Порошенко (84 голоси), а на третьому закріпився Володимир Зеленський (57 голосів). На дільниці №141527  лідирував Володимир Зеленський (188 голосів), на другій сходинці опинився Юрій Бойко (184 голоси), а на третій – Петро Порошенко (165 голосів). 

Читайте також: Як голосують мешканці прифронтового Зайцевого та на якого Президента сподіваються виборці (Фото, відео)

Ті, з ким поспілкувались наші журналісти на дільниці цього разу, все ж свого кандидата в другому турі не побачили.  

“Я до останнього не могла визначитись. Але там немає статті “ні за кого”. Тому довелось обирати. З двох когось обирати”, – розповіла Любов, місцева мешканка.

А от літня пара із Жованки здаються більш впевненими у своєму виборі. Кажуть, що чекають від свого кандидата:  

“Щоб не стріляв! А то вже все знищено.

За цього ж кандидата в першому турі голосували?

Ні”

https://www.youtube.com/watch?v=LcbFWoXnSwU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3EOExls8T1qOrmcXEnpO5eAdG8ZquSzTGtCxPg7XAw98L3C8mjyuHEUzk

 

Зазначимо, людей з Бахмутки та Жованки підвозили на автобусах, які організували від військово-цивільної адміністрації. Приїздили не своїм ходом здебільшого літні люди. Однак один з автобусів зламався. Тож, близько 40 людей доїжджали вже своїм ходом. Проголосувати вони змогли. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: