Президент України презентував "план стійкості" України. Фото: Офіс президента України
Президент України Володимир Зеленський. Ілюстративне фото: Офіс президента України

У вівторок, 19 листопада, президент України Володимир Зеленський представив у Верховній раді внутрішній “план стійкості” країни. Він містить десять пунктів. 

Про це розповів нардеп Ярослав Железняк. 

Представлений у Верховній раді “план стійкості” містить десять пунктів — “Єдність”, “Фронт”, “Зброя”, “Гроші”, “Енергетика”, “Безпека”, “Громади”, “Людський капітал”, “Культурний суверенітет” та “Політика героїв”. 

Також глава держави відкинув чутки про вибори нового президента, покликаючись на Конституцію та закони, які не “дозволяють проводити їх у воєнний час”. 

“Ніхто у світі цього не вимагає. Україна спочатку потребує справедливого миру, а потім українці проведуть справедливі вибори”, — сказав Зеленський щодо пункту “Єдність”. 

Інші дев’ять пунктів “плану стійкості” нардеп окреслив наступним чином:

  • “Фронт” — зміна підходів до управління в армії. Запровадять посаду військового омбудсмена. Водночас Міноборони та командування має представити нову систему контрактів для громадян, які не досягли віку мобілізації. 

За словами Володимира Зеленського,  Україна не готує зниження мобілізаційного віку.

  • “Зброя” — дрони мають компенсувати відсутність артилерію в армії. Наступного року Україна виробить як мінімум 30 тисяч далекобійних дронів та три тисячі крилатих ракет. Президент наголосив, що бригадам треба більше власних коштів, а тому їм збільшать прямі надходження. Також уряд створить “Технологічну ставку”.
  • “Гроші” — пункт матиме додаток до “плану стійкості”, який затвердять з бізнесом. Розділ також включає страхування військових ризиків, дерегуляцію, зменшення частки перерозподілу ВВП, та безпеку для бізнесу від правоохоронців.

Глава держави також наголосив на “чесності у відносинах”, оскільки країна зацікавлена в “детінізації” підприємців, які не сплачують податки. 

    • “Енергетика” регіони матимуть “паспорти стійкості” до кінця 2024 року, а у наступному — “паспорти генерації”. Президент також наголосив на атомній генерація, яка є “очевидним пріоритетом”. 
    • “Безпека” — модернізація стандартів укриттів, рамки металошукачів на входах у всі школи та інші держбудівлі. Також йшлося про укріплення державного кордону. 
  • “Громади” — податкові умови для прифронтових територій, але наразі, за словами нардепа Железняка, без деталей. 
  • “Людський капітал” — введення “Національного стандарту безбарʼєрності”. Глава держави сказав про необхідність в інституті множинного громадянства та “перезапуск дипломатичної служби”. Крім того, в Україні може з’явитися Міністерство обʼєднання. 
  • “Культура” — ініціюють “культурний Рамштайн” та сприятимуть створенню кафедри україністики в іноземних університетах. 
  • “Політика героїв” — залучення ветеранів на державну службу, а ще створення у 2025 році у кожній громаді реабілітаційні відділення для них. Лікарі отримають додаткову оплату за контакт з ветеранами. Крім того, у наступному році планують запровадити 11 тисяч нових фахівців, які супроводжуватимуть колишніх військових. Також йшлося про створення щонайменше 80 ветеранських просторів та квартири для них. 

“Взагалі дуже плутано та виглядало так, що більшість плану взагалі не готова. Окрім останнього пункту більшість просто вода”, — поділився нардеп Ярослав Железняк. 

Він додав, що повний “план стійкості” з додатками буде у грудні 2024 року. 

Нагадаємо, у жовтні цього року президент України Володимир Зеленський вже представляв у Верховній Раді “план перемоги”. Він містив п’ять пунктів та три таємні додатки, які наразі бачили лише деякі союзники. 


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...