За перший місяць роботи Єдиного реєстру зниклих безвісти до нього внесли дані про 23 700 людей. Тепер ідентифікувати військових із таким статусом зможуть по відео та фото, які рідні знайшли у соцмережах та впізнали на них бійця.
Про роботу Єдиного реєстру безвісно зниклих розповів Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко, передає Interfax.
“Від початку травня запрацював Єдиний реєстр зниклих безвісти за особливих обставин… Усі рідні, які розшукують зниклих безвісти, які зверталися в Національну поліцію із заявою про зникнення людини, і ті, хто звертався до Офісу уповноваженого щодо осіб, які зникли безвісти, до цього реєстру внесені. Це понад 23 тис. людей”, — каже Олег Котенко.
Омбудсман Дмитро Лубінець заявляє, що тепер військополонених, яких вважають зниклими безвісти, зможуть ідентифікувати за зовнішніми ознаками.
“У квітні 2023 року ми підписали меморандум про співпрацю з Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України (КНДІСЕ). Тож родичі військовослужбовців Сил оборони України, які вважаються зниклими безвісти, можуть звернутися до мене для того, аби здійснити портретне експертне дослідження. Якщо рідні знайшли у соціальних мережах відео або фото матеріали, на яких вони впізнали свого захисника, то можуть звертатися для подальшого скерування фото- та відеоматеріалів до КНДІСЕ з метою проведення експертного дослідження з ідентифікації військовополоненого за ознаками зовнішності”, — каже посадовець.
Така процедура зможе перевести військових у статус полонених, якщо до цього вони вважалися зниклими безвісти.
Нагадаємо, напередодні з російського полону повернули 106 оборонців Бахмутського напрямку. 68 з них вважалися зниклими безвісти.