Підтримати
У Бахмуті відкрили інклюзивний центр для дітей
Фото: Вільне радіо

1 грудня у Бахмуті відкрили центр “СПІЛЬНО”. Тепер всі соціальні послуги для сімей, які виховують дітей з інвалідністю, зібрали під одним дахом. Проєкт став переможцем міжнародного конкурсу ЮНІСЕФ Cities Inspire Awards в номінації “Соціальні послуги, дружні до дітей”. Розповідаємо, де все розташували та на яку допомогу можна розраховувати.

 

У центрі тепер є “Кіндер клаб” для тимчасового денного догляду за дітьми з родин у складних життєвих обставинах та дітьми з інвалідністю, “соціальна шафа” (тобто натуральна допомога речами, одягом), кімната адаптації, де дітей-сиріт та дітей з інвалідністю навчатимуть самообслуговування, кабінет медіатора та навіть батьківський клуб.

У Бахмуті відкрили інклюзивний центр для дітей

У Бахмуті відкрили інклюзивний центр для дітей
Фото: Вільне радіо

“Я мама дитини з особливостями розвитку. Ми дуже задоволені цим центром. Дівчата підтримують нас. Роблять усе, щоб ми відчули себе захищеними. Тут діти можуть проявити себе, розкрити свої таланти через творчість. Також тут є психолог, у нас з ним теж будуть заняття”, — розповідає одна з перших відвідувачів центру Дар’я Ковшарова.

Очільниця спільноти батьків дітей з інвалідністю “Бахмут особливий” Альбіна Гребенюк з 15-річною донькою Олександрою — також серед відвідувачів центру. Жінка ледь стримує сльози:

“Хоча наші діти не вміють писати й вірогідно ніколи не зможуть, вони вміють обійматися. Ми всі дуже вам вдячні”.

Діти також готувалися до відкриття центру — вони власноруч зробили екоторбинки та подяки з відбитками своїх долоней. Їх подарували усім, хто долучився до відкриття центру “Спільно” — представникам ЮНІСЕФ та міської влади.

У Бахмуті відкрили інклюзивний центр для дітей

У Бахмуті відкрили інклюзивний центр для дітей
Фото: Вільне радіо

Усі послуги в бахмутському соціальному центрі — безкоштовні. Звернутися по допомогу може будь-яка родина.

“Це неймовірне відкриття. Приємно бачити, як громада готова піклуватися про дітей. Для нас дуже важливо, що ми знайшли шлях працювати разом, спільно. Так само, як називається наш проєкт”, — каже заступник регіонального директора ЮНІСЕФ у Європі та Центральній Азії Філіпп Корі.

Саме в рамках проєкту ЮНІСЕФ “Спільно. Соціальні послуги для родин в громадах” зробити ремонт приміщення, закупили меблі і техніку для дитячого центру. Загальний бюджет склав 2,5 млн грн, громада співфінансувала половину вартості проєкту.

У Бахмуті відкрили інклюзивний центр для дітей
Фото: Вільне радіо

“Для нас дуже важлива співпраця з місцевою владою. Бо ми прагнемо створювати гідні умови для дітей і надалі, щоб усі мали змогу навчатися, рости разом та бути щасливими у громаді”, — каже голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін. 

Мер Бахмута Олексій Рева також звернувся до усіх учасників проєкту.

“Хотілося б подякувати усій команді ЮНІСЕФ, яка працює на Донеччині та Луганщині. Вони надавали практичну допомогу у реалізації проєкту та проводили навчальні семінари. Хочу подякувати колективу цього соціального центру”.

Завдяки співпраці з проєктом “Спільно” громада Бахмута здобула перемогу у міжнародному конкурсі ЮНІСЕФ “Cities Inspire Awards”. Ця премія відзначає інноваційні або надихаючі рішення чи проєкти, які сприяють захисту прав дитини й можуть покращити життя дітей і молоді в їхніх містах.

Соціальний центр “Спільно” у Бахмуті — лише перший крок у розвитку інклюзивних послуг для дітей Донеччини з боку ЮНІСЕФ. Незабаром відкриють свої двері для відвідувачів соціальні центри у Сіверську та Соледарі. Подібні заклади мають з’явитися у Дружківці, Маріуполі та Сартанській ОТГ.

Важливо: Міський центр соціальних служб для дітей, сімей та молоді чекає на відвідувачів за адресою: вул. Сибірцева, 190. Отримати консультацію можна за телефонами: (0627) 44-60-69; (0627) 44-60-70.

У Бахмуті відкрили інклюзивний центр для дітей
Фото: Вільне радіо

Нові послуги для родин у громадах

Проєкт “Спільно. Соціальні послуги для сімей у громаді” реалізується за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW). 

На початку 2021-го року вони розпочали другу фазу підтримки найбільш вмотивованих та зацікавлених громад сходу України, допомагаючи у розвитку системи надання якісних соціальних послуг на місцевому рівні. 

Наразі проєкт працює у Троїцькій, Соледарській, Білокуракинський, Дружківській, Чмирівський, Миколаївській, Новопсковській, Сіверський, Марківській, Сватівській, Покровській, Костянтинівській, Мирноградській, Старобільській, Бахмутській та Лиманській громадах Луганщини й Донеччини. Фахівців шукають по усьому регіону та надають професійну перепідготовку за потреби.

Читайте також:


Завантажити ще...