9 листопада, після сигнального вогню, українські військові і окупанти почали відводити своїх бійців на кілометр назад.
Сигнальні білі світлошумові вогні запустили майже опівдні 9 листопада. За розведенням спостерігають міжнародні спостерігачі місії ОБСЄ. Про це йдеться в трансляції штабу ООС.
Штаб ООС повідомляє, що ще зранку там знаходяться спостерігачі місії ОБСЄ.
Відтепер впродовж трьох днів українські військові дзеркально з бойовиками мають відвести свої сили і бойову техніку з позицій та демонтувати раніше побудовані фортифікаційні споруди. За цей час вони займуть нові позиції.
В штабі ООС зазначають, що територія між бойовиками і українськими військовими буде не сірою зоною, а т.з. “зоною безпеки”.
Нагадаємо, розведення сил і засобів біля Богданівки і Петрівського мало відбутись 8 листопада о 12:00. На ділянці розведення побували і журналісти Вільного радіо. Через півтори години очікування, командування ООС заявили, що бойовики відмовились розводити війська в цей день.
Взагалі, розведення спочатку планували на 7 жовтня. Але бойовики неодноразово відкривали вогонь в цьому напрямку. Пізніше президент України заявив, що 4 листопада планується розведення військ біля Петрівського. Однак, місія ОБСЄ знову зафіксувала обстріли бойовиків на тій ділянці 30 жовтня. Через це розведення сил в районі Петрівського відтермінували. Але дані у ОБСЄ і штаба ООС різняться. Останні заявляють, що востаннє на цій ділянці стріляли 29 жовтня.
Зазначимо, подібна ситуація була і з розведенням в Золотому. Дзеркальний відвід військ на цьому напрямку розпочався 29 жовтня.
Відвід військ в Золотому вже закінчився. Журналісти Вільного радіо побували на ділянці розведення. Детальніше читайте в матеріалі: Розведення військ в Золотому: куди відійшли бійці ЗСУ, для чого і чи повернуться вони назад.
До зони розведення в Золотому стягнули додаткові сили поліції, які постійно патрулюють район. Зазначимо, з моменту розведення про обстріли в тому районі ні в зведеннях від штабу ООС, ні в звітах ОБСЄ не згадували.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.