В Білогорівку вперше після звільнення вдалося привезти гуманітарну допомогу. У вщент знищеному селі з майже тисячі жителів залишилось лише 15. Для них і віз продукти благодійник з Часів Яра. Що чоловік побачив в Білогорівці після окупації та чи стало там повністю спокійно розповідаємо в матеріалі.
Про ситуацію в Білогорівці Вільному радіо розповів волонтер з Часів Яра Євген Ткачов.
Вперше про звільнення Білогорівка розповіли самі окупанти. 13 вересня вони визнали, що армія загарбників покинула населений пункт.
Однак, весь цей час там ситуація була напружена. Євген Ткачов вранці 5 жовтня поїхав до населеного пункту, який нарешті перестав бути “сірою зоною”. Він — один з перших, хто доїхав до звільненого населеного пункту.
Відео: Facebook/Євген Ткачов
“Під окупацією Білогорівка була не довго, може 2-3 тижні. А потім, через те що вона в низині, селище перейшло в сіру зону. Там постійно стріляли. Місцеві мені казали, що до них ще ніхто не приїжджав”, — каже Євген.
Стан, в який російська армія перетворила Білогорівку здивував навіть досвідченого благодійника, який регулярно відвідує гарячі населені пункти, поряд з лінією фронту.
“Білогорівка зруйнована майже вщент. Найбільше зі всіх населених пунктів, що я бачив”, — стверджує Євген Ткачов.
Відео: Facebook/Євген Ткачов
Волонтер все ж знайшов людей, які пережили жахи війни. З майже тисячі мешканців, які мешкали в селі до відкритого вторгнення, наразі залишилось лише 15 жителів.
Люди не мають найнеобхіднішого, тому вони з радістю прийняли гуманітарну допомогу. Однак, тільки волонтер почав роздавати її, окупанти знову почали обстріл.
“Ось зараз, коли я був, буквально за 10 хвилин прийшлось тікати, бо військові мені сказали, що безпілотник (окупантів, — ред.) висить, все бачить і почався обстріл”, — каже наш співрозмовник.
Відео: Facebook/Євген Ткачов
“Я планував записати прізвища людей, які залишились. Хотів спитати: які ліки та потреби є у людей. Замість цього довелось швидко викинути всі гуманітарні набори з водою і тікати”, — засмучено додає Євген.
Проїжджаючи по дорогах, він побачив чимало знищених автівок цивільних, які ймовірно хотіли поїхали далі від важких боїв.
Нагадаємо, благодійник Євген Ткачов з травня регулярно їздить до Сіверської громади, а також на Луганщину. Туди він везе гуманітарну допомогу, а назад — людей в евакуацію. Ми розпитали його, як змінилися ці подорожі за літо та як змінився Бахмутський район за його спостереженнями.
Читайте також: