Більша частина краматорчан, які повернулися з закордону, відмовились від тестування на COVID-19


image
Фото з відкритих джерел

Мешканці Краматорська, які повернулися з інших областей та країн і перебувають на обов’язковій самоізоляції, мають право відмовитися від тестування на наявність коронавірусу. Через це дізнатися, чи є в них захворювання, неможливо. Наразі ж у місті не виявили жодного хворого на коронавірус.

 

Про це повідомив головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 м. Краматорськ Олександр Власенко під час брифінгу в ДонОДА.

“У нас організовані в центрі дві мобільні бригади, які за направленням сімейних лікарів або від лабораторного центру виїжджають і тестують пацієнтів, які приїхали з інших регіонів або з інших країн”, – розповідає Власенко.

Він зазначив, що мобільні бригади виїжджають до таких людей навіть якщо вони не скаржаться на самопочуття. Це пояснюється тим, що людина, яка повернулася з іншої області або держави, може бути потенційним носієм вірусу. Але в законодавстві не передбачене обов’язкове дослідження таких людей на наявність коронавірусу.

“Якщо скарг немає, пацієнту пропонують тестування, якщо він згоден, він тестується. Але без його згоди ми цього не робимо”, – пояснює головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги №1.

В результаті цього виникла ситуація, що реальний стан захворюваності в місті невідомий, бо дослідити всіх, хто перебуває на самоізоляції, неможливо.

“Напевно десь відсотків 40 з тих, хто приїхали та знаходяться на самоізоляції, пройшли тестування. А решта просто каже: “Я не хочу” та й годі”, – каже Олександр Власенко.

За його словами, однією з причин такої кількості відмов є те, що люди бояться реакції оточуючих.

“Лікар та медсестра приїжджають у костюмах, і щойно про це дізнаються люди, яким треба зробити тестування, вони кажуть: “Ні, нам ніхто не потрібен, бо сусіди нас вб’ють”. Починається маса розмов, і в результаті вони відмовляються”, – пояснює Олександр Власенко.

Він закликав людей бути більш свідомими, адже наявність у медпрацівника ізоляційного халату має викликати у пацієнта спокій, а не тривогу. Більш того, медики належать до групи ризику, тому спецодяг захищає від вірусу їх та оточуючих.

Зазначимо, станом на 28 квітня у Краматорську немає жодного підтвердженого випадку захворювання на коронавірус. Загалом на підконтрольній частині Донеччини діагноз COVID-19 встановили 52 людям. 11 людей вилікувались, 1 чоловік помер.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: