Більшість українців хочуть, щоб Донбас після деокупації відбудовувала Росія

Про це свідчать результати соціологічного опитування про ситуацію на Донбасі, яке провів Київський міжнародний інститут соціології.
Як пише “Українська правда”, опитування проводили з 27 серпня до 23 вересня.
Так, майже 60% українців впевнені, що Росія має відновлювати Донецьку і Луганську області після деокупації. Третина опитаних вважають, що цей обов’язок має бути покладений на українську сторону. А чверть респондентів вважають, що відбудовою мають займатися олігархи.
Майже 21% опитуваних відповіли, що вважають “ДНР” і “ЛНР” терористичними організаціями.
В опитуванні взяли участь 2035 людей. Похибка не перевищує 3,3%. Опитування провели в 110 населених пунктах у всіх областях України, крім непідконтрольних регіонів Криму і Донбасу.
Нагадаємо, Голова моніторингової місії ООН з прав людини Матільда Богнер заявила, що український уряд має взяти на себе відповідальність за виплату репарацій постраждалим та жертвам збройного конфлікту на Донбасі.
Крім того, в жовтні в уряді повідомили про намір переглянути чинне законодавство щодо полонених та зниклих безвісти на сході і їхніх родин. Для цього написали новий законопроект. Відповідно до прописаних у ньому норм, родичам зниклих безвісти та заручників пропонують надавати соціальну, правову та психологічну підтримку. Крім того, законопроект передбачає, що звільненим полоненим будуть надавати медичну допомогу.
Додамо, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що урядовці працюють над забезпеченням якісним українським зв’язком жителів окупованих Донбасу та Криму. Про це він сказав під час інвестиційного форуму в Маріуполі.
Читайте також:
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас
Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!
Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.
Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!
Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів
