Міжнародний комітет Червоного Хреста не підтверджував статус цих людей як військовополонених.

 

Про це повідомив омбудсман Дмитро Лубінець.

Під час зустрічі з рідними військовополонених та зниклих безвісти захисників омбудсман Лубінець заявив, що “близько 40% людей”, яких вже вдалося повернути з російського полону, мали статус зниклих безвісти за особливих обставин до свого повернення.

“Для нас немає юридичної відмінності між ними (зниклими безвісти, — ред.) та тими, хто має статус військовополонених: близько 40% повернутих з полону — люди, які мали статус зниклих безвісти за особливих обставин і не були підтверджені МКЧХ”, — наголосив омбудсман Лубінець.

Також він нагадав, що Росія регулярно порушує закони та звичаї війни, Женевські конвенції й міжнародне гуманітарне право, однак Україна докладає всіх зусиль для того, щоб повернути своїх людей з неволі.

Що відомо про порушення прав українських полонених та цивільних заручників у Росії

Після початку повномасштабної війни українська влада та міжнародні організації неодноразово звинувачували Росію в порушенні прав військовополонених, а також в інших злочинах.

9 лютого 2024-го Донецька обласна прокуратура звинуватила російських окупантів у вбивстві двох українських військовополонених під Бахмутом. Пізніше в лютому ситуація, ймовірно, повторилася: під Бахмутом нібито стратили не менше сімох українських полонених.

18 червня Офіс генпрокурора розпочав розслідування щодо ймовірного обезголовлення українського полоненого окупантами.

17 вересня у мережі з’явилося фото, на якому видно, ймовірно, загиблого українського військового, з грудей якого стирчить меч з написом “За Курськ”. У Офісі генпрокурора вже підтвердили, що це кадр із Новогродівки.

На збільшення інтенсивності страт полонених окупантами звернули увагу дослідники від ООН. Вони стверджували, що за зиму 2023-2024 років таким чином були вбиті не менше 32 українських захисників.

Міжнародний комітет Червоного Хреста, який повинен слідкувати за дотриманням прав військовополонених, неодноразово потрапляв під критику через свою пасивність у відстоюванні інтересів українців у полоні. Про це заявляли, зокрема, оборонці Азовсталі.

У липні Офіс генпрокурора заявляв, що у місцях російської неволі окупанти стратили вже понад 110 українських полонених.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...