Обсяг експортних ліцензій на військову техніку, виданих урядом Німеччини в першій половині 2024 року, становив щонайменше 7,48 мільярда євро. Переважна більшість із них призначалася для України.
Про це пише Європейська правда з покликанням на запит депутата Бундестагу від партії “BSW” Севіма Дагделена до Мінекономіки Німеччини.
У відповіді на запит зазначається, що з 1 січня по 18 червня уряд Німеччини схвалив постачання військових товарів за кордон на суму щонайменше 7,48 мільярда євро. З них на зброю припадає 5,52 мільярда євро, а на інше військове обладнання – 1,96 мільярда євро.
Загальний показник на 30% перевищує вартість зброї, експортованої в першому півріччі 2023 року. При цьому майже дві третини експорту – 65%, або 4,88 мільярда євро – для України.
Водночас до п’ятірки найбільших одержувачів німецької зброї також увійшли Сінгапур (1,21 мільярда євро), Індія (153,75 мільйона євро), Саудівська Аравія (132,48 мільйона євро) та Катар (100 мільйонів євро).
Нещодавно Литва погодилася виділяти щороку щонайменше 0,25% ВВП на підтримку безпеки та оборони України. Станом на поточний рік це близько 190 мільйонів євро.
Також країни-члени ЄС зустрілися з Україною та Молдовою для проведення перших офіційних переговорів про вступ. З цієї нагоди уряд Данії виділив 150 мільйонів датських крон (близько 20 млн євро) на підтримку країн на шляху до членства в ЄС.
Водночас Нідерландам вдалося по частинах зібрати повноцінну систему ППО Patriot для України. Про наміри зробити це урядовці держави заявили майже місяць тому. Країну, яка допомогла з деталями, не розкривають. Про терміни передачі системи Україні теж не говорять, аби цим не скористалася Росія.
Крім того, Україна отримає пріоритет від США в постачанні зенітних ракет-перехоплювачів до комплексів Patriot та NASAMS. Замовлення, здійснені раніше іншими державами, будуть відтерміновані на користь ЗСУ.