Підтримати
Військовослужбовиці. Фото: Міноборони
Військовослужбовиці ЗСУ. Фото: Міноборони

Кількість жінок на початок січня 2024 року в українській армії становила майже 70 тисяч. Переважна більшість — військовослужбовиці, а деякі з них знаходять безпосередньо на відтинках фронту.

 

 

Про таку статистику розповіли в Міноборони під час зустрічі з послом Канади у справах жінок, миру та безпеки Жаклін О’Ніл. 

“Ми продовжуємо реалізовувати політику залучення, розвитку та утримання людського капіталу, важливою складовою якої є принципи гендерної рівності у військах. Законодавчо ми сьогодні фактично не маємо жодних перешкод. Тепер наше завдання практично реалізувати ці норми. Йдеться не тільки про забезпечення жіночою формою та створення побутових умов”, — зазначає заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.

У відомсті сформували політику щодо використання ґендерно чутливої мови та запускають курси лідерських якостей для жінок-військовослужбовців. Також збільшують рівень контролю за порушенням прав військових. 

За словами Калмикової, станом на січень 2024 року загальна чисельність жінок у Збройних силах України складає 66,9 тисячі людей, із них 47,2 тисячі – військовослужбовиці. При цьому, 6,5 тисяч перебувають на керівних посадах, а близько 4 тисяч знаходяться безпосередньо на лінії зіткнення.

“Ми постійно вчимося у вас та розуміємо, як складно проводити реформи під час війни. Хочемо переконатися, що Україна отримує найкращу підтримку в її зусиллях щодо реалізації порядку денного “Жінки, мир і безпека”. Ми ваші партнери, ви можете на нас покластися”, – сказала посол Канади.

Окрім цього, посадовиці обговорили питання розширення співпраці України та Канади по забезпеченню принципів гендерної рівності у військах та медичного забезпечення ЗСУ. Йдеться, зокрема, про шляхи об’єднання дипломатичних зусиль.

У лютому 2024 року Канада виділяла кошти на проєкти у сфері ПМД (в рамках 28,6 млн доларів США): Гендерно-інклюзивне розмінування для сталого майбутнього в Україні. 

Нагадаємо, Вільне радіо поспілкувалися з військовослужбовицями, які служать на Донеччині, й розпитали, як  вони борються за свої права в армії. Часом їм доводиться стикатися не лише зі зверхнім ставленням чоловіків, а й шукати форму, спорядження та навіть зручну спідню білизну.


Завантажити ще...