Міни 120 мм. Фото: Конкурент
Боєприпаси. Ілюстративне фото: Конкурент

За результатами внутрішнього аудиту Міноборони виник ризик непостачання бойових комплектів на 45 мільярдів гривень. Це вартість близько 20% усього законтрактованого товару.

Про це заявив народний депутат Олексій Гончаренко.

У документі, який він оприлюднив, зазначається, що 45 мільярда гривень — це вартість близько 20% усього законтрактованого товару.

“Тобто гроші заплатили — а де товар? Немає. Мало того, що вся партія бракована. Так вони ще зірвали контракт”, — каже народний обранець. 

Він додав, що про проблеми, згідно з аудитом відомства, стало відомо ще у липні 2024 року. У документах повідомлялося про “існування певних ризиків”, зокрема: 

  • наявності, якості, безперервного та своєчасного постачання компонентів і сировини критичного імпорту; 
  • своєчасної підготовки кваліфікованого виробничого персоналу, розширення наявних виробничих площ та створення додаткового технологічного оснащення.

Розслідування щодо постачання буцімто неякісних 120-міліметрових мін: що відомо

Зазначимо, що ситуацію з бракованими мінами член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський пояснював, що брак мінометних снарядів не є критичним, а всі несправні боєприпаси вже вилучили. 

Напередодні головний редактор видання “Цензор. Нет” Юрій Бутусов розповів, що з фронту відкликають 100 тисяч снарядів калібру 120 мм. 

“Треба віддати належне, після цього відео дійсно почалися комісії, перевірки, службові розслідування, почалася велика бюрократична робота. Якісь міни в одній із бригад вилучили, але нових мін не дали, інші міни з фронту не було вилучено”, — розповів журналіст. 

Водночас у Міноборони кажуть, що відсутність їхніх коментарів у публічному просторі не означає, що міністерство “нічого не робить чи не реагує на інформацію, яка надходить від військових чи зʼявляється, зокрема, у ЗМІ”.

За попередніми результатами розслідування, можливими причинами дефектів можуть бути, зокрема, неякісні порохові заряди або порушення умов зберігання боєприпасів, що призвело до їх пошкодження.

Нагадаємо, у Збройних Силах України відкрили першу школу підготовки операторів БпНК. Її створили на базі одного з навчальних центрів за рішенням головнокомандувача Олександра Сирського.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...