Бойовики ОРДО пропускають людей через КПВВ “Оленівка-Новотроїцьке”

Наталя Жукова
2020-07-17 16:05

image
Фото: ДПСУ

17 липня бойовики т.зв. “ДНР” розблокували гуманітарний коридор “Донецьк-Маріуполь”. Понад 150 людей та 8 автівок вже до опівдня встигли перетнути КПВВ “Новотроїцьке”.

 

За даними Держприкордонслужби, станом на 12:00 тут на тимчасово окуповану територію прослідували 127 людей та 4 машини, а в бік контрольованої українським урядом  —  24 людини та 4 автівки. Люди, які приходять з ТОТ, зазначають: бойовики пропускають повільно та невеликими групами. 

Зазначимо, останній раз бойовики пропускали тут людей 13 липня.  

Як розповіла Вільному радіо речниця Донецького прикордонного загону Валерія Карпиленко, люди з тимчасово окупованої території Донеччини почали прибувати близько 10-ї години.

“Але спочатку це було 6 людей, і доволі довго потім знову нікого не було, а потім знову почали прибувати. Очікуємо, що можливо, після обіду під вечір буде більший наплив, бо люди кажуть: на ТОТ люди є, але зазначають, що пропускають їх там “порціонно” та достатньо повільно”,  —  розповідає речниця прикордонників. 

 Монітор благодійного фонду “Право на захист” Анна Токарєва в коментарі Вільному радіо повідомляє: бойовики пропускають на контрольовану ними територію виключно за списками.

“Здійснюється перетин виключно за певними списками. На сьогодні в них заявлено 450 людей, а реально прослідували не більше 75 людей”,  —  повідомляє монітор БФ “Право на захист” про приблизну кількість людей станом на 14:00.   

Зазначимо, правозахисники й 13 липня звітували про те, що прослідували на ТОТ вполовину менше людей, ніж їх було у списках бойовиків.  

Монітор БФ “Право на захист” пояснює це тим, що люди не хочуть проходити обсервацію на ТОТ.

“Люди бояться проходити там обсервацію та чекають, коли її відмінять. Вони чекають вільних пропускних операцій. Мало хто ризикує. Деякі наші бенефіціари (ми з ними підтримуємо зв’язок) є у списках, але вони кажуть: “Ні, ми ще не хочемо їхати”,  —  розповідає представниця правозахисної організації. 

А от 22 людини, кого немає в цих списках на перетин, навпаки по декілька днів чекають внесення до цих списках поблизу КПВВ “Новотроїцьке”. Причому 13 з них постійно знаходяться на зупинці поблизу. 

“Чекають на перетин до сих пір на зупинці 13 людей. Вони ще в понеділок (13 липня,  —  ред.) подали заявку та чекають на відповідь. Ночують вони в наметах ДСНС, а зранку й цілий день вони на зупинці. Скільки по списках? 22 людини, але деякі поїхали до населеного пункту Новотроїцьке, знімають там кімнати, а 13 людей постійно знаходяться на зупинці. Харчування, вода, медичний стан  —  все підтримується, їх стан задовільний”,  —  розповідає Анна Токарєва. 

Правозахисники відзначають: зараз стали перетинати тут лінію розмежування більше молоді. 

“Є динаміка, я спостерігаю  —  раніше тут було більше людей 60+, а зараз молодь 18-21 року здійснює перетин з непідконтрольної території України та вказують причину перебування там: “навчання”. Тобто студенти, навчаються на території непідконтрольній і їдуть, мабуть, на канікули додому. На моє питання “Де були?”, відповідають “Навчались, з навчання”,  —  повідомляє Анна Токарєва.     

Також правозахисники продовжують фіксувати проблеми із встановленням мобільного додатку “Дій вдома”.     

“Залишаються проблеми з “Дій вдома”: застарілі смартфони, не підтримує операційна система “Дію”, або люди активували її ще на території непідконтрольній, і час на ізоляції “вже вичерпаний”. Тому цих людей відправлять на обсервацію”,  —  розповідає Анна Токарєва. 

Нагадаємо, КПВВ “Новотроїцьке” працює з 07:00 до 20:00.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: