Бойовики залишають в окопах на ділянках розведення несправну техніку, — міноборони


image
Фото: Вільне радіо

В Міністерстві оборони України повідомили, що окупанти вночі розміщують на залишених позиціях несправну техніку, а на нових позиціях з’являється заборонене озброєння.

 

У темну пору доби приховано переміщується на нові позиції озброєння, яке підлягає відведенню від лінії розмежування. При цьому у залишених окопах противник розміщує несправну техніку, евакуацію якої намагатиметься видати за виконання домовленостей щодо її відведення”, — заявив речник міністерства оборони України Максим Праута.

Про те, де саме облаштовуються бойовики, міноборони не повідомляє.

Зазначимо, в щоденному звіті за 19 листопада спостерігачі місії ОБСЄ повідомили, що 18 листопада біля Петрівського спостерігачі бачили 10 саперів бойовиків, які рухались в бік залишених позицій. А наступного дня міжнародні спостерігачі на тій же ділянці зафіксували 22 вибухи невідомого походження.

Нагадаємо, відвід військ на третій ділянці (біля Богданівки) розпочався у суботу, 9 листопада. Практичне розведення завершилось 11 листопада. Станом на 21 листопада завершено розмінування територій. Тож тепер перейшли до розбору фортифікаційних споруд сторін. 

Для довідки:
Розведення сил і засобів біля Богданівки і Петрівського мало відбутись 8 листопада о 12:00. На ділянці розведення побували і журналісти Вільного радіо. Через півтори години очікування, командування ООС заявили, що бойовики відмовились розводити війська в цей день. Взагалі, розведення спочатку планували на 7 жовтня. Але бойовики неодноразово відкривали вогонь в цьому напрямку. Пізніше президент України заявив, що 4 листопада планується розведення військ біля Петрівського. Однак, місія ОБСЄ знову зафіксувала обстріли бойовиків на тій ділянці 30 жовтня. Через це розведення сил в районі Петрівського відтермінували. Але дані у ОБСЄ і штаба ООС різняться. Останні заявляють, що востаннє  на цій ділянці стріляли 29 жовтня.

 

Зазначимо, подібна ситуація була і з розведенням в Золотому. Дзеркальний відвід військ на цьому напрямку розпочався 29 жовтня.

Відвід військ в Золотому вже закінчився. Журналісти Вільного радіо побували на ділянці розведення. Детальніше читайте в матеріалі: Розведення військ в Золотому: куди відійшли бійці ЗСУ, для чого і чи повернуться вони назад.

До зони розведення в Золотому стягнули додаткові сили поліції, які постійно патрулюють район. Зазначимо, з моменту розведення про обстріли в тому районі ні в зведеннях від штабу ООС, ні в звітах ОБСЄ не згадували.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: