Борги міських КП Донеччини перед КП “Вода Донбасу” не будуть сплачувати з обласного бюджету, — Куць


image
Фото: з відкритих джерел

Компанію “Вода Донбасу” відключають від електроенергії через заборгованість на місцях. Міста, райони та ОТГ не сплачують за воду компанії, через що та не може сплатити за електроенергію. В списку найбільших боржників за воду Маріуполь, Покровськ, Краматорськ, Бахмут та Костянтинівка.

 

Про такий ланцюг боргів розповів журналістам під час робочого візиту в Покровськ очільник Донецької області Олександр Куць. Про це повідомляє інформаційне агентство “Вчасно”.

Він зазначив, що наразі вода по області є. Однак, постачають її з вже існуючим боргом за світло і цей борг зростає щодня.

“Зараз ми постачаємо воду не сплачуючи за електроенергію і не маючи договору навіть з постачальником “останньої надії” (компанія “Укрінтеренерго” стала постачальником “останньої надії”, як компанія, яка буде 3 місяці продавати електроенергію тим, хто не встиг визначитись з постачальником, – ред.). Оскільки домовленість була про підписання нового договору протягом 90 днів. Незважаючи на чергову постанову Кабміну, продовжити цей договір з урахуванням реструктуризації боргу ДП “Укрінтеренерго” відмовляється до повного погашення заборгованості”, — розповів журналістам очільник Донецької ОДА Олександр Куць.

Він зазначив, що досить багато міст на Донеччини безпосередньо вважаються боржниками, через яких вся область може залишитись без води.

“Ми заплатити фізично не можемо, адже у нас так само є боржники міста, райони Донецької області, які не сплачують за водопостачання, або сплачують не в повному обсязі. Внаслідок чого виникла заборгованість перед “Укрінтеренерго” в 270 мільйонів гривень”, — додав Олександр Куць.

«За воду не платят, а праздники и марафоны устраивают», — глава ДонОГА о долгах городов за водоснабжение

(Фото: Інформаційне агентство “Вчасно”. Олександр Куць під час робочого візиту в Покровську)

Серед найбільших боржників є Маріуполь, Покровськ, Краматорськ, Бахмут та Костянтинівка. Міста не можуть знайти гроші на виплати за воду.

“Погасити заборгованість з обласного бюджету не маємо такої можливості, нажаль. Міста і райони не платять. Натомість вони влаштовують свята, якісь марафони і створюють додаткові комунальні підприємства з багатомільйонними бюджетами, а за воду вони не платять. Тому я звертаюсь до всіх мерів, всіх глав ОТГ, будь ласка, шановні, сплачуйте за воду і ніяких проблем не буде”, — наголосив Куць.

Наприклад, заборгованість Слов’янська перед КП “Компанія “Вода Донбасу” становить більше 70 мільйонів гривень. Тому міська рада вже підписала договір на 5 років, згідно з яким вони будуть платити за воду по 5 мільйонів гривень кожного місяця. Про це повідомляє UA: Донбас.

“Ми будемо сплачувати поточну заборгованість 70%, а також сплачувати основний борг. Для міста це, звісно, досить суттєві втрати, великі гроші. Якщо ми будемо це виконувати, то у “Води Донбасу” немає причин відключити воду. Якщо так буде продовжуватись, то деякі міські програми прийдеться згорнути”, — розповів журналістам міський голова Слов’янська Володимир Лях.

На Донеччині можуть відключити воду

В Бахмуті ж цей борг станом на 1 квітня становить 32 мільйони гривень. Компанія “Бахмут-Вода” також підписала договір про поступову виплату боргу.

“Ця заборгованість виникла за останні три роки через те, що як правило, наші тарифи повністю не покривають наших витрат. Тарифи встановлює нам національна комісія”, — розповів Вільному радіо заступник директора КП “Бахмут-Вода” Дмитро Підкуйко.

Нагадаємо,  КП “Компанія “Вода Донбасу”, яка обслуговує більше 3,3 мільйонів людей, заборгувала компанії “Укрінтеренерго” за електроенергію. Через це електропостачальник почав відключати “Воду Донбасу”, та мільйони людей можуть залишитись без води.

Обласна адміністрація намагалась вже розібратись в ситуації, але наразі проблему вирішити не вдалось.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: