Підтримати
Борги українців тепер можуть списувати з їхніх банківських рахунків (Роз’яснення)
Фото: з відкритих джерел

Ми розкажемо, кому саме загрожує списання боргів з банківських рахунків, та що будуть робити з тими, в кого вистачить коштів на картці.

 

Відсьогодні набувають чинності зміни в законодавстві від Міністерства юстиції України. Вони стосуються списання боргів з банківських рахунків українців. Тепер списати борги державі буде легше. Як це працюватиме вивчали журналісти видання “Слово і діло”.

Списання боргів

Практика списання боргів з банківських рахунків працювала і раніше. Але це було складніше. Раніше Державна виконавча служба, яка за рішенням суду має стягнути борги з людини, відправляла запит до понад 70 українських банків. Це потрібно було, щоб знайти рахунки боржника. Але у запиті банки також могли й не надати інформацію про те, скільки грошей у боржника. Та якщо і надавали, то виконавчій службі потрібно було знову відправити запит з вимогою заарештувати рахунки.

Як буде тепер

Тепер же ця процедура буде швидшою. Національний банк України зобов’язав банки на вимогу Державної виконавчої служби дати інформацію про реквізити боржника, а також про те, скільки в нього є грошей.

До того ж хоч виконавча служба і знає, скільки є грошей на рахунку українця, заблокувати вона зможе лише стільки, скільки боргує людина.

За що можуть списувати борги?

Досьогодні автоматично списувати кошти з рахунків українців могли лише через заборгованість аліментів. А тепер додали ще 3 пункти: заборгованість за “комуналку”, зарплату або штрафи за порушення правил дорожнього руху.

Шлях від боргу до списання

  1. Після рішення суду Державна виконавча служба або приватний виконавець завдяки спеціальній системі відправляє до банків вимогу надати інформацію про рахунки боржника.
  2. Протягом однієї робочої години банки мають надати всю запитувану інформацію.
  3. Потім виконавець знову відправляє постанову про арешт до необхідного банку.
  4. Коли банки отримають цю постанову, вони мають арештувати кошти, і потім знову написати виконавцю, що задачу виконали.
  5. Вже після цього виконавча служба надсилає новий запит з вимогою списати необхідну суму боргу, яку боргує людина.
  6. І тільки на цьому етапі банки списують гроші й відправляють гроші тому, кому людина боргує.

Якщо ж в людини не вистачає грошей на рахунку для погашення боргу, то виконавча служба іншу частину боргу може стягнути за рахунок іншого майна.

Які банки вже можуть арештовувати активи 

Наразі Міністерство юстиції України співпрацює з 7 банками, які можуть вже автоматично списувати борги: Монобанк, ПриватБанк, ТАСкомбанк, ОксіБанк, Банк Восток, Індустріалбанк, ПроКредит Банк.

Наразі ще 44 банки знаходяться в тестовому режимі і 11 банків готуються до тесту.

Читайте також:


Завантажити ще...