Ми розкажемо, кому саме загрожує списання боргів з банківських рахунків, та що будуть робити з тими, в кого вистачить коштів на картці.
Відсьогодні набувають чинності зміни в законодавстві від Міністерства юстиції України. Вони стосуються списання боргів з банківських рахунків українців. Тепер списати борги державі буде легше. Як це працюватиме вивчали журналісти видання “Слово і діло”.
Практика списання боргів з банківських рахунків працювала і раніше. Але це було складніше. Раніше Державна виконавча служба, яка за рішенням суду має стягнути борги з людини, відправляла запит до понад 70 українських банків. Це потрібно було, щоб знайти рахунки боржника. Але у запиті банки також могли й не надати інформацію про те, скільки грошей у боржника. Та якщо і надавали, то виконавчій службі потрібно було знову відправити запит з вимогою заарештувати рахунки.
Тепер же ця процедура буде швидшою. Національний банк України зобов’язав банки на вимогу Державної виконавчої служби дати інформацію про реквізити боржника, а також про те, скільки в нього є грошей.
До того ж хоч виконавча служба і знає, скільки є грошей на рахунку українця, заблокувати вона зможе лише стільки, скільки боргує людина.
Досьогодні автоматично списувати кошти з рахунків українців могли лише через заборгованість аліментів. А тепер додали ще 3 пункти: заборгованість за “комуналку”, зарплату або штрафи за порушення правил дорожнього руху.
Якщо ж в людини не вистачає грошей на рахунку для погашення боргу, то виконавча служба іншу частину боргу може стягнути за рахунок іншого майна.
Наразі Міністерство юстиції України співпрацює з 7 банками, які можуть вже автоматично списувати борги: Монобанк, ПриватБанк, ТАСкомбанк, ОксіБанк, Банк Восток, Індустріалбанк, ПроКредит Банк.
Наразі ще 44 банки знаходяться в тестовому режимі і 11 банків готуються до тесту.
Читайте також: