Підтримати
Сідай, розкажу. Підсумковий дайджест від Вільного радіо за 5-11 липня
Фото з відкритих джерел

Команда Вільного радіо продовжує тримати вас у курсі важливих подій Донеччини та України. У нашому підсумковому дайджесті ви знайдете цікаві новини цього тижня, захоплюючий серіал та приємну музику.

 

Новини Бахмута і Донеччини

У лікарню Торецька направлять працювати 12 лікарів-інтернів

Поповнення персоналу Центральної міської лікарні Торецька очікують з 1 серпня. Зокрема, штат лікарні отримає низку різнопланових спеціалістів: ЛОР-лікар, уролог, терапевт, офтальмолог, невропатолог, анестезіологи, хірурги, лікар з ультразвукової діагностики, ортопед-травматолог та педіатр-неонатолог. Коли інтерни стануть до роботи та які в них очікування від інтернатури — читайте в нашому матеріалі.

Очільника Слов’янська мобілізували у Збройні Сили України

Мер Слов’янська Вадим Лях тепер служить в ЗСУ. Про це під час брифінгу повідомив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко. За його словами, Вадим Лях вже мобілізований. Детальніше читайте за посиланням.  

Очільника Слов’янська мобілізували у Збройні Сили України
Фото: Facebook/Вадим Лях

У Бахмуті вперше провели чемпіонат України з важкої атлетики серед молоді 

Чемпіонат тривав 5 днів: з 5 по 10 липня. Його учасниками стали понад 200 спортсменів молодше 23 років. Близько 30 спортсменів представляли Донеччину. Вони приїхали з багатьох міст регіону: Білозерська, Краматорська, Дружківки, Маріуполя тощо. На Донеччині чемпіонат такого рівня провели вперше. Як проходив перший день змагань — дивіться в нашому фоторепортажі

У Бахмуті вперше провели чемпіонат України з важкої атлетики серед молоді
Фото: Вільне радіо

Ексбойовик т.з. ДНР сів за ґрати на 10 років 

Чоловік отримав освіту кухаря-кулінара, однак “кар’єру” вирішив будувати у лавах незаконних збройних формувань. Та на початку травня цього року під час вилазки він потрапив у руки військових ЗСУ. Детальніше про засудженого читайте у матеріалі Вільного радіо.

Найважливіше в Україні

Віктора Медведчука залишили під домашнім арештом

Лідера партії “Опозиційна платформа — За життя” підозрюють у держзраді. Як підозрюваний він проходить за кількома статтями: передача російській владі надр, які знаходяться на окупованій території Криму, передача інформації про місцезнаходження українських військових спецслужбам РФ та створення схеми вербування українських громадян. На черговому засіданні 8 липня суддя вирішив продовжити Віктору Медведчуку запобіжний захід у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці. Детальніше — за посиланням

Борги за комуналку списуватимуть з рахунків, справа про неякісні бліндажі в суді та перша допомога при тепловому ударі. Сідай, розкажу! (5 – 11 липня) 1
Фото: Телеграф/Ян Доброносов

Комунальні борги українців тепер можуть списувати з їхніх банківських рахунків

Тепер списати борги державі буде легше. Нацбанк зобов’язав банки України на вимогу Держвиконслужби надавати інформацію про реквізити боржника, а також про те, скільки в нього є грошей, та блокувати кошти. Детальніше про те, як проходить процедура блокування та вилучення коштів читайте в нашому матеріалі.  

Справу про розкрадання майже 3 млн грн на будівництві бліндажів у зоні ООС скерували до суду

Підозрювані у цій справі  — колишній високопосадовець ЗСУ та посадовець Донецької ОДА. Чоловіків підозрюють у будівництві бліндажів неналежної якості для військових та привласнені грошей, які виділяли на будівництво. Більше інформації — тут.

Володимира Зеленського закликали терміново скасувати адмінштрафи для мешканців ОРДЛО, які їздять через Росію

Правозахисні та благодійні організації звернулися до президента України з проханням якнайшвидше підписати законопроєкт №5478, який Верховна Рада України ухвалила ще 5 липня. Документ скасовує штрафи для людей з ОРДЛО та Криму, які їдуть на підконтрольну частину Україну через Росію. Чому він важливий та повний текст звернення до президента ви можете прочитати в матеріалі Вільного радіо.

Ситуація в зоні ООС

На Донбасі бойовики продовжують нехтувати режимом припинення вогню. За цей тиждень вони відкривали вогонь понад 50 разів. Гатили з артилерії, мінометів, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Внаслідок обстрілів поранення отримали 8 українських бійців. 

Не обійшлося і без загиблих у лавах ЗСУ. 5 липня під час обстрілів бойовиків майор Богдан Бродівський отримав поранення, несумісні з життям. Того ж дня, 5 липня, від проблем із серцем помер старший солдат Володимир Рибачук. 8 липня отримав важке поранення, несумісне з життям сержант Євгеній Курасов. У п’ятницю, 9 липня, від кулі снайпера загинув старший солдат Володимир Яськів.

Тиждень на КПВВ Донбасу

Вже тривалий час з усіх КПВВ на Донбасі стабільно працює тільки “Станиця Луганська”. За даними Державної прикордонної служби, через цей пункт пропуску на тимчасово окуповану територію України за тиждень прослідували 6 203 людини, а на контрольовану територію — 6 188.

КПВВ “Новотроїцьке”, як і раніше, доступний до перетину тільки у понеділок та п’ятницю. Саме у ці дні бойовики відкривають дзеркальний блокпост “Оленівка”. За тиждень перетнути лінію розмежування в бік підконтрольної частини Донеччини через цей пункт змогли 959 людей та 162 авто, а  до тимчасово окупованої частини Донеччини  —  692 та 103 відповідно.

Коронавірус на Донеччині та в Україні

Пандемія COVID-19 в Україні продовжує триматися на стабільному “зеленому” рівні епіднебезпеки. Цього тижня в Україні додалося понад 3 220 нових пацієнтів, з них 151 – з Донецької області.

За тиждень на Донеччині першу дозу вакцини отримали 5 413 людей. Отримали другу дозу та завершили курс 9 794 мешканців регіону.

Скарбничка корисного

  • Як допомогти при тепловому та сонячному ударі

Багато людей погано переносять спекотну погоду. Однак особливо небезпечна літня спека для хворих з серцево-судинними та хронічними захворюваннями, літніх людей та дітей. Якщо перебувати під сонцем надто довго,  можна отримати тепловий або сонячний удар. Як вберегтися самим та допомогти іншим — читайте в нашому матеріалі.

  • Що робити, якщо вас вкусив кліщ, та як цьому запобігти

Початок липня асоціюється з порою відпусток. Люди їздять на море, на природу за місто, ховаються від спеки  в парках, скверах та інших зонах відпочинку. Але не слід забувати, що весна та літо — це той самий час, коли кліщі найбільш активні та небезпечні. Як вберегтись від кліщів та що робити, якщо вас укусили читайте в інструкції від Вільного радіо.

Надихає

Владислав Олійник — 16-річний художник з Маріуполя. Він навчається в місцевій студії образотворчого мистецтва “Аква”. Попри юний вік, хлопець вже здобув низку перемог у 12 міжнародних та обласних конкурсах. Серед інших – гран-прі німецького конкурсу “EuroStar”, перше місце польського конкурсу “International Festival of talents” та гран-прі фестивалю  “Sozvezdie podzimu/Gold Europe 2020”. За словами його наставниці Тетяни Молокової,  живопис Владислава не зовсім сучасний. Цим він й виділяється з-поміж інших. Всі картини Владислава написані олією. Нещодавно у молодого художника відбулася перша власна виставка. В експозиції він представив 15 своїх робіт, написаних в різних жанрах (реалістичні пейзажі, натюрморти, портрети тощо).  

16-річний маріуполець став лауреатом міжнародних нагород

16-річний маріуполець став лауреатом міжнародних нагород
Фото: Facebook/Маріуполь – туристичне місто

Що подивитися

Рекомендацією цього тижня стане американський мінісеріал “11/22/63”. Він знятий за мотивами однойменного бестселера американського письменника Стівена Кінга. Виконавчими продюсерами шоу виступили Дж. Дж. Абрамс та Стівен Кінг. Головну роль виконав Джеймс Франко. 

Серіал розповідає про шкільного вчителя з міста Лізбон, штат Мен, Джейка Еппінга, який дізнається про спосіб повернутися в минуле. Він хоче використовувати цю можливість, щоб спробувати запобігти вбивству Джона Кеннеді. Однак при цьому сам Джейк підозрює, що саме час противиться змінам і не хоче, щоби минуле переписували. До того ж головний герой з плином часу прив’язується до життя в минулому. Чи вдасться головному герою не дати вбити президента США та що з цього вийде — дивиться в серіалі.

Що послухати

Віктора Медведчука залишили під домашнім арештом
Фото з відкритих джерел

The Cardigans — шведський музикальний гурт, який створили Петер Свенссон та Магнус Свенінгссон у 1992 році. На зорі становлення гурту артисти запросили до співпраці солістку Ніну Перссон. Пізніше до складу гурту увійшли клавішник Ларс Олаф Йохансон та ударник Бенгт Лагерберг. Музичний стиль колективу був непостійний від альбому до альбому. В їх музиці є переходи від інді-року, поп-музики в дусі 60-х до більш властивого їм року.

Ось кілька пісень цього гурту:

  • Carnival
  • Communication
  • Erase/Rewind
  • My Favorite Game
  • Lovefool

Читайте також: 


Завантажити ще...